تاریخ انتشار :شنبه ۱۹ آبان ۹۷.::. ساعت : ۲:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

تصور ریسک بودن فرزندآوری در سنین بالای ۳۵ سال از افکار غلط ۱۰۰ سال پیش است

اینکه تصور می‌شود دختران بالای 35 سال فرزندآوری برایشان ریسک است، افکار غلط 100 سال پیش است و چنین نیست.

به گزارش قائم آنلاین،  غلامعلی افروز، چهره ماندگار روانشناسی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران پیرامون تحکیم خانواده و با موضوع «زوجین و هنگامه فرزند‌آوری» اظهار داشت: دختران و پسرانی که بالای ۳۰ سال سن دارند و می‌گویند برای ازدواج و بعد بچه‌دار شدن دیر شده و از ازدواج صرفه‌نظر می‌کنند، در اشتباه هستند، زیرا شناسنامه مهم است ولی نشاط معنوی و روانی اصل است و آنها می‌توانند تشکیل خانواده داده و کودکان باهوش به دنیا آورند.
وی با بیان اینکه دختران ۴۰ ساله امروز مانند دختران ۲۰ ساله ۹۰ سال گذشته هستند و تخمکشان جوانتر است، افزود: این دختران امروز می‌توانند فرزندان سالم، باهوش و زیبا داشته باشند و اینکه تصور می‌شود دختران بالای ۳۵ سال فرزندآوری برایشان ریسک است، افکار غلط ۱۰۰ سال پیش است و چنین نیست.
چهره ماندگار روانشناسی بیان داشت: دختران و پسران بالای ۳۰ سال باید نشاط معنوی و روانی خود را حفظ کنند و هر زمانی که مایل بودند می‌توانند ازدواج کنند و بچه‌دار شوند.
افروز ازدواج را یک نیاز فطری و ضرورت اجتماعی دانست و گفت: اگر ازدواج صورت نگیرد افراد دچار اختلالات روانی می‌شوند، در سن بالا نیز می‌توان تشکیل خانواده و فرزند داد.
وی افزود: تحقیقات نشان داده است دختران ۴۰ سال به بالا در ۱۰ سال گذشته بیش از پنج هزار فرزند سالم به دنیا آورده‌اند و یک درصد فرزند آنها دچار معلولیت شده است.
چهره ماندگار روانشناسی اظهار داشت: با توجه به اینکه بهترین زمان برای فرزندآوری آغاز بهار است، دوران بارداری تابستان خواهد بود و در آن زمان ویتامین D و E فراوان بوده و اکسیژن بیشتر بوده و در هوش نوزاد نیز تاثیرگذار است.
افروز با اشاره به اینکه مشاوران ازدواج نیز باید به مسئله سن نشاط معنوی و روانی بیش از شناسنامه توجه کنند، ادامه داد: نسل سالم مهمترین منبع قدرت کشور است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.