تاریخ انتشار :جمعه ۱۸ آبان ۹۷.::. ساعت : ۶:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

کتاب‌خوانی و مطالعه در جامعه کم‌رنگ شد

امام جمعه موقت زیراب در خطبه‌های نماز جمعه این شهر گفت: کتاب‌خوانی و مطالعه در جامعه کم‌رنگ شد و گرد و غبار بر روی علم و دانش و قرآن و کتب دینی و کتاب‌های دیگر می‌نشیند و این موضوع خطر است.

به گزارش قائم آنلاین، حجت الاسلام علی رضا‌نژاد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر زیراب با اشاره به اینکه یکی از برکات اربعین، موقوفاتی است که در عراق و ایران برای ماه محرم و ماه صفر هزینه می‌شود، گفت: بسیاری از موکب‌هایی که در مسیر اربعین از راهپیمایان پذیرایی می‌کنند از وقف است که برای همین منظور تعیین شد.

وی افزود: برخی‌ها فکر می‌کردند که با توجه به مشکلات اقتصادی، امسال مثل سال‌های گذشته استقبال نمی‌شود که به برکت موقوفات و مقید‌بودن مردم مراسم اربعین امسال، باشکوه بود.

امام جمعه موقت زیراب به لزوم فرهنگ‌سازی در خصوص وقف اشاره واظهار کرد: تعیین موقوفات برای آموزش، تربیت، ورزش و ازدواج هم فرهنگ‌سازی شود و سعی شود برای وقف‌کردن، وقف خاص انجام نشود و موقوفات عام تعیین شود تا متولیان برای مدیریت خلاها برنامه ریزی کنند.

رضانژاد در ادامه به روز جهانی علم در خدمت توسعه اشاره و ضمن گرامیداشت این روز، تصریح کرد: باید پرسش شود که آیا علم در خدمت توسعه است و یا برای از بین‌بردن بشر در افغانستان و یمن استفاده می‌شود و علم را برای تخریب استفاده می‌کنند و امیدواریم که روزی فرا رسد که مانند بزرگانی مانند ابوعلی‌سینا و پرفسور حسابی، علم را برای پرورش و توسعه استفاه کنند.

وی با اشاره به اینکه دین ما فقط به گریه و لباس سیاه محدود نمی‌شود، گفت: برای ماه ربیع که ماه نشاط و شادابی است، همگان برای تقویت شادابی و ترویج فرهنگ دینی تلاش کنیم و مراسم‌هایی برای محدودیت شادابی ایجاد نشود.

امام جمعه موقت زیراب با اشاره به اهمیت مطالعه و کتاب‌خوانی تاکید کرد: کتاب‌خوانی و مطالعه در جامعه کم‌رنگ شد و گرد و غبار بر روی علم و دانش و قرآن و کتب دینی و کتاب‌های دیگر می‌نشیند و این موضوع خطر است.

رضانژاد در پایان خاطرنشان کرد: ۴ دانشگاه در سوادکوه وجود دارد و برخی از دانشجویان به شهر‌های دیگر می‌روند و نیروی انسانی از شاخص‌های توسعه انسانی است و هر‌چه کمتر به دانشگاه بیایند باعث تعطیلی دانشگاه‌ها می‌شوند و مدارک دانشگاه‌ها یکی است و نیاز است تا خانواده‌ها و فرزندان در این باره دقت کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.