تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۷ آبان ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۲۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

کولاک دو پولادمرد بروجردی با باران مدال در قهرمانی ۲۰۱۸دنیا

دو ستاره ۱۰۲کیلویی وزنه برداری ایران امشب در رقابتی جانانه روی تخته عشق آباد، بر مقاومت سنگین رقبای اوکراینی، ازبک ، گرجستانی وشش کشور دیگر غلبه کردند و در حالی که پیش بینی نمی شد دو نشان طلا و برنز مجموع را برای کشورمان به ارمغان آوردند.

به گزارش قائم آنلاین، رقابت فشرده دسته ۱۰۲ کیلوگرم وزنه‌برداری قهرمانی جهان ۲۰۱۸ در عشق آباد امشب برگزار شد و در پایان، ایران توانست صاحب یک مقام قهرمانی  و یک مقام سومی جهان شود.

علی هاشمی با رکورد ۱۷۹ یک‌ضرب، ۲۱۷ دوضرب و مجموع ۳۹۶ کیلوگرم طلای مجموع، نقره یک ضرب و برنز دوضرب را گرفت و قهرمان جهان شد. هاشمی در سال ۲۰۱۷ نیز قهرمان جهان شده بود. اما نتیجه خیره کننده رضا بیرالوند، دیگر نماینده ایران در این وزن با رکورد ۱۷۵ یک ضرب ، ۲۱۸ دوضرب و مجموع ۳۹۳ کیلوگرم طلای دوضرب و برنز مجموع جهان را گرفت و بر سکوی سوم ایستاد تا هر دو پولادمرد ایرانی این وزن روی سکو بروند.

کولاک دو پولادمرد بروجردی با طلا و نقره باران قهرمانی ۲۰۱۸دنیا/دسته۱۰۲کیلوگرم مبهوت قدرت ایرانی

اتفاقات حرکت یک ضرب:

– رضا بیرالوند در اولین حرکت یک‌ضرب وزنه ۱۶۶ کیلوگرم را بالای سر برد.او برای دومین حرکت، وزنه ۱۷۲ کیلوگرم را توانست با موفقیت مهار کند.نماینده ایران برای آخرین حرکت یک ضرب، ۱۷۵ کیلوگرم را بالای سر برد و به کار خود در یک‌ضرب پایان داد.

– علی هاشمی در اولین حرکت، پشت وزنه ۱۷۲ کیلوگرم قرار گرفت که توانست این وزنه را بالای سر ببرد.هاشمی در دومین حرکت، ۱۷۷ کیلوگرم را مهار و مدال خود را قطعی کرد.ملی‌پوش ایران در آخرین یک‌ضرب، پشت وزنه ۱۷۹ کیلوگرم قرار گرفت که با سختی وزنه را بالای سر برد و در نهایت مدال نقره یک‌ضرب را گرفت.

اکبر دورایوف از ازبکستان با ۱۸۰ کیلوگرم مدال طلای یک ضرب را گرفت.دمتری چوماک از اوکراین با ۱۷۶ کیلوگرم مدال برنز گرفت.

اتفاقات حرکت دوضرب:

-بیرالوند در اولین حرکت دوضرب ۲۰۷ کیلوگرم را بالای سر برد اما به دلیل داشتن خطا، داوران وزنه او را قبول نکردند.نماینده ایران برای مرتبه دوم که روی تخته آمد پشت وزنه ۲۰۸ کیلوگرم قرار گرفت و این بار توانست به درستی وزنه را بالای سر ببرد و سه چراغ سفید دریافت کرد.برخواه سرمربی تیم ملی برای سومین حرکت بیرالوند ۲۱۸ کیلوگرم را درخواست کرد که نماینده ایران این وزنه بردار بالای  سر برد و طلای دوضرب را گرفت.با مجموع ۳۹۳ کیلوگرم مدال برنز جهان را گرفت.

-علی هاشمی که مدعی عنوان قهرمانی است، در اولین حرکت دوضرب ۲۱۱ کیلوگرم را مهار کرد.هاشمی در دومین حرکت دوضرب، ۲۱۷ کیلوگرم را بالای سر برد.در حرکت سوم ۲۲۱ کیلوگرم را انداخت و در دوضرب مدال برنز گرفت اما در مجموع با رکورد ۳۹۶ کیلوگرم توانست برای دومین سال متوالی قهرمان جهان شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.