تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۷ آبان ۹۷.::. ساعت : ۲:۲۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

ثبت نخستین برف پاییزی در ایستگاه هواشناسی مازندران

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه نخستین برف پاییزی در ایستگاه هواشناسی استان ثبت شده است گفت: اواخر روز یک‌شنبه با تقویت جریانات شمالی شرایط برای افزایش ابر مهیا می‌شود که با بارش‌های پراکنده همراه خواهد بود.

به گزارش قائم آنلاین، احمد اسدی امروز در گفت‌وگو در شهرستان ساری اظهار کرد: از روز سه‌شنبه بارش‌ها در آسمان مازندران آغاز شد که در این مدت بیشترین بارش از نوشهر ۸۲، رامسر ۷۵، سیاه‌بیشه ۳۰ و در ایستگاه باران‌سنجی از سنگ‌پشته رامسر ۱۱۲، سرلیماک رامسر و خشکه‌داران تنکابن ۱۰۱ و میان‌لات رامسر ۹۵ میلی‌متر بوده است.

وی افزود: بیشترین ارتفاع برف در ایستگاه باران‌سنجی دنا علیا جاده کندوان با ۴۲ سانتی‌متر و در ایستگاه هواشناسی سیاه‌بیشه پنج و بلده سه سانتی‌متر بوده است که نخستین برف پاییزی در ایستگاه هواشناسی بوده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران  اضافه کرد: بیشینه دمای هوا نیز از قائم‌شهر ۱۶ و کمینه دما بلده با صفر درجه سانتی‌گراد بوده است.

اسدی با بیان اینکه امروز تا صبح یک‌شنبه جو نسبتا پایداری در آسمان مازندران حاکم است گفت: در مناطق مرکزی و شرقی استان صاف تا نیمه‌ابری و در مناطق غربی استان نیمه‌ابری و گاهی افزایش ابر با احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی تصریح کرد: اواخر روز یک‌شنبه با تقویت جریانات شمالی شرایط برای افزایش ابر مهیا می‌شود که با بارش‌های پراکنده همراه خواهد بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران  بیان کرد: دوشنبه با تقویت و ریزش هوای سرد انتظار داریم شاهد بارندگی، کاهش محسوس دما و در ارتفاعات بارش برف باشیم که درباره جزئیات این سامانه در روزهای آینده اطلاع‌رسانی می‌شود.

اسدی در پایان گفت: دریای مازندران امروز به‌صورت نسبتاَ مواج پیش‌بینی می‌شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.