تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۴ آبان ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۲۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

محصول بصیرت، ایستادگی و دشمن‌ستیزی است

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: محصول بصیرت ایستادگی و دشمن‌ستیزی است.

به گزارش قائم آنلاین، سردار نقدی عصر امروز در نشست بصیرتی نهضت روشنگری که در مدرسه علمیه المهدی در جمع طلاب و بسیجیان اراک برگزار شد، اظهار داشت: محصول بصیرت، ایستادگی و دشمن‌ستیزی، کفر به طاغوت و حرکت در مسیر دشمن ستیزی است.

 معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه اداره انقلاب براساس حکومت اسلامی و دینی است، بیان داشت: در چارچوب انقلاب دینی باید به رأی ملت احترام گذاشت و زیر نظر ولایت‌فقیه در مسیر اسلام حرکت کرد.

 نقدی اظهار داشت: آنچه در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی موردتوجه ویژه قرار می‌گیرد منشأ تحولات عظیمی است که در کشور رخ‌داده و امروز ایران به برکت انقلاب آزادترین کشور دنیا محسوب می‌شود.

وی بابیان اینکه برخی اعتقاد دارند قبل از انقلاب مردم حق رأی نداشتند، گفت: در زمان پیش از انقلاب شاه هم حق رأی نداشت، چراکه اختیار کشور به دست اجانب و آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها بود و مردم اجازه هیچ‌گونه اظهارنظر، انتقاد و تصمیم‌گیری نداشتند.

وی ادامه داد: زمان پیش از انقلاب کشور پر از اختناق بود و به خاطر اظهارنظر، نقد و مخالفت با شیوه حکومت‌داری هزاران نفر زندانی می‌شدند و اکثریت مردم بی‌سواد بودند و پزشکان موردنیاز از فقیرترین کشورها به ایران عزیمت می‌کردند.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه آن زمان ایران بزرگ‌ترین صادرکننده نفت بود،گفت: باوجود یک‌سوم جمعیت کنونی شش میلیون بشکه نفت از ایران صادر می‌شد و میزان فروش نفت ۴ برابر میزان کنونی بود.

سردار نقدی با اشاره به دیگر مشکلات آن زمان افزود: در حوزه راه‌های روستایی، برق، مخابرات مشکلات عدیده‌ای بود و فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها ۱۵۰ هزار نفر بودند و این در حالی است که در حال حاضر ۹۹ درصد مردم از برق سراسری، ۹۹ درصد مردم از خدمات مخابرات، ۹۰ درصد از نعمت لوله‌کشی گاز ، ۹۱ درصد راه‌های روستایی از جاده آسفالته برخوردارند، تحصیل بیش از چهار میلیون دانشجو و دستیابی به پیشرفت‌های بیوتکنولوژی، سلول‌های بنیادی و نانوفنّاوری ازجمله پیشرفت‌های چشمگیری است که پس از انقلاب حاصل‌شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار سازمان‌های بین‌المللی رتبه اقتصاد ایران ۱۸ است، افزود: ایران در تمام رشته‌های صنعتی جزء ۲۰ کشور اول دنیا در تولید آلومینیوم، مس، سیمان و فولاد است و در خصوص دفاع منطقه دارای قدرت برتر و اول است و طبق نظر غربی‌ها ایران در برآیند قدرت نظامی و اقتصادی در رتبه‌های ۷ و ۸ جهان قرار دارد.

سردار نقدی بیان داشت: زمانی که انقلاب پیروز شد آمریکایی‌ها هر توطئه و بلایایی که در توان داشتند بر ایران وارد کردند و همچنان این دشمنی آنها ادامه دارد اما این ایستادگی و انسجام ملت ایران بوده که انقلاب را به چهل‌سالگی رسانده است چراکه هیچ انقلابی تا این حد ریشه‌دار نبوده و دلیل این استمرار انقلاب به لحاظ پیوند مستحکم باخدا بوده است.

وی با اشاره باریشه و علت این موفقیت و حفظ انقلاب پس از ۴۰ سال گفت: طی ۴۰ سال اخیر فرمایشات امام راحل و رهبر معظم انقلاب یکسان بوده و هیچ انقلابی به اندازه‌ ایران باصلابت به مواضع اولیه خود پایبند نبوده است.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: انقلاب‌های پیشین تکیه‌گاه خارجی داشتند و مورد انحراف قرار گرفتند که می‌توان به انقلاب مصر و تونس اشاره کرد که به یک سال هم نکشید و چنانچه خواهان حفظ انقلاب هستیم باید ارتباط محکم و وثیق را باخدا پیوند بزنیم و به طاغوت کفر ورزیم چراکه ایمان به خدا بدون کفر به طاغوت حاصل نمی‌شود.

نقدی رمز موفقیت را نفی حاکمیت غیر خدا دانست و ادامه داد: قدرت و اراده سبب پیروزی است و قدرتی که در حال حاضر میان مردم ایران حاکم است و چنانچه ملت‌ها اراده راسخ داشته باشند وضعیتشان دگرگون خواهد شد و این عدم اراده به لحاظ ترس، طمع، حرص و ضعف ایمان است.

وی قدرت واقعی را از آن خدا دانست و بیان کرد: تجلی این قدرت بندگان خدا هستند و ملت بزرگ ایران در برابر طاغوت بپا خیزند و از هیچ قدرتی نباید هراس داشت و هیچ ناو، موشک و بمب اتمی نمی‌تواند بر اراده ملت پیروز شود.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: اراده ملت بزرگ ایران تکیه‌بر خدا است و دشمن هیچ‌گاه نمی‌تواند بر این قدرت و اراده الهی پیروز شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.