تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۴ آبان ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

تحریم‌های آمریکا مانع تحقق آرمان‌های اقتصادی ایران تا ۲۰۲۰ نخواهد شد

یک وبگاه لبنانی نوشت، تصمیم اروپا برای تقویت همکاری های اقتصادی خود با ایران در سایه تلاش ایران برای مبارزه با فساد و تقویت صنایع داخلی خود، مانع تحقق اهداف تحریم‌های آمریکا می‌شود.

به گزارش قائم آنلاین، پایگاه خبری «النشره» در یادداشتی درباره  دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران نوشت: دور دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران از امشب آغاز می‌شود و این بار به طور اساسی حوزه نفت و بانک را شامل می‌شود که به گفته محافل اقتصادی پیش بینی می‌شود که صادرات نفت خام ایران تا پایان سال جاری میلادی به روزانه ۱٫۵ میلیون بشکه نفت کاهش پیدا کند در حالی که در نیمه های ۲۰۱۸ به ۲٫۵ میلیون بشکه هم می‌رسید.

النشره افزود: با این وجود، آمریکا به منظور اینکه شروع تحریم ایران بر افزایش جهانی قیمت نفت تاثیر نگذارد تصمیم گرفت که هشت کشور را از تحریم خرید نفت ایران معاف کند که مهم ترین آنها ژاپن، هند و کره جنوبی هستند.

به باور نویسنده، در اروپا نیز فرانسه از مهم ترین کشورهایی است که بیشترین تلاش را برای حفظ بهترین رابطه اقتصادی خود با جمهوری اسلامی بکار خواهد بست که البته این اقدام هم بیشتر در راستای منافع اقتصادی دو طرف است.

وی اظهار داشت: در همین راستا یک هیاتی از پارلمان فرانسه چند روز پیش برای بررسی راه های قانونی دور زدن تحریم‌های آمریکا بخصوص در حوزه بانکی وارد تهران شدند، این هیات همچنین بر ضرورت احیای برجام تاکید کرده است.

النشره با بیان اینکه امروز در داخل ایران باید بگوییم، اوضاع اقتصادی نه فاجعه و نه گل و بلبل است، افزود: صرف نظر از کشمکش سیاسی و اختلاف های بین دو جبهه اصولگرا و اصلاح طلب در این کشور، اوضاع اقتصادی در ایران فراز و نشیب دارد و این موضوع در نوسان ارزش پول ملی این کشور نمایان شده است.

این وبگاه لبنانی تاکید کرد: کارشناسان مطلع از اقتصاد ایران به خوبی می‌دانند که بهبود شرایط اقتصادی ایران صرفا در گرو رفع تحریم‌های آمریکا نیست بخصوص که این تحریم‌ها به شکلی یکجانبه از سوی صرفا آمریکا اعمال می شود، بلکه مدیریت درست منابع داخلی و جلوگیری از فساد و هدر رفت اموال عمومی نیز می تواند به بهبود اقتصاد ایران کمک شایانی کند.

النشره آورده است: آرمان ایرانی‌ها در افزایش نرخ رشد اقتصاد کشورشان به هشت درصد در سال ۲۰۲۰ ، ممکن می‌شود چون آنها برای تحقق این هدف در سایه تحریم‌های شدید آمریکا، به طور جدی مبارزه با  هر گونه فساد را شروع کرده و با حمایت از طبقات ضعیف تر جامعه و تقویت صنایع تولیدی ایران درهای جدیدی را برای صادرات خواهند گشود.

این وبگاه خبری در پایان نوشت: اما همه این ها را کنار بگذاریم روز دوشنبه دنیا منتظر است ببیند پس از اعمال تحریم جدید علیه تهران اوضاع چگونه پیش خواهد رفت و آیا لبنان هم قربانی ترکش‌های آن خواهد شد؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.