تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۰ مهر ۹۷.::. ساعت : ۸:۴۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

کی‌روش راضی شد، فدراسیون مخالف است؟

سرمربی تیم ملی در کنفرانس خبری بعد از بازی با بولیوی خبر از حضور تیم ملی در شهرستان‌ها داد و گفت: برای حضور تیم ملی در شهرستان‌ها باید با تیم‌های حریف هم صحبت کنیم.

به گزارش قائم آنلاین،  کارلوس کی روش به دلیل استقبال اندک از تیم ملی در بازی با بولیوی به طور جدی به فکر بازی در شهرستان هاست و به همین خاطر در کنفرانس خبری بعد از بازی روی این نکته تأکید کرد. در بازی‌های آتی هم شرایط این‌طور خواهد بود، چون حریفان ما تیم‌های اسمی نیستند و نمی‌توانند در تهران تماشاگر را به استادیوم آزادی بکشانند، اما در چنین شرایطی برگزاری بازی تیم ملی در شهرستان‌ها می‌تواند باعث حضور بی‌شمار تماشاگران در استادیوم محل بازی شود.

اما درست در روز‌هایی که کی‌روش بر طبل حضور تیم ملی در شهرستان‌ها می‌کوبد، محمد‌رضا ساکت دبیرکل فدراسیون فوتبال اعلام کرده امکان بازی تیم ملی در شهرستان‌ها وجود ندارد، چون شهرستان‌ها زمین و امکانات کافی برای میزبانی از تیم ملی را ندارند!

به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال نمی‌خواهد خود را به سختی بیندازد وگرنه این‌طور نیست که شهرستان‌ها زمین تمرین خوب و جای مناسب برای اسکان تیم ملی نداشته باشند، اما مشکل اینجاست که فدراسیون فوتبال نگاه مادی به جریان دارد و می‌گوید اگر در شهرستان اردو بزند، باید متحمل هزینه شود! در این صورت تیم ملی می‌تواند در روز‌های فیفا در تهران تمرین کند و تنها برای برگزاری بازی به شهرستان برود، اما چه کسی است بگوید مشهد یک زمین تمرین خوب برای تیم ملی ندارد و یا هتلی در این شهر نیست که میزبان تیم ملی باشد؟ مشهد هم زمین تمرین خوب دارد و هم یک استادیوم خوب و هم هتل‌های خوب.

قرار است کی‌روش در بازگشت به تهران سری به مشهد و تبریز بزند و امکانات این دو شهر را از نزدیک ببیند. او اگر به نتیجه مثبت برسد که امکانات این دو شهر مناسب است ممکن است پیشنهاد بازی با ترینیدادوتوباگو و ونزوئلا در شهرستان‌ها را رسمی کند. البته چند شهر دیگر از جمله اصفهان هم برای میزبانی تیم ملی مطرح هستند.

حضور بی‌شمار تماشاگران در بازی‌های تیم ملی در شهرستان‌ها می‌تواند برای تیم ملی فایده مالی هم داشته باشد. خلاصه اینکه حسن‌های حضور تیم ملی در شهرستان‌ها بیشتر از زحماتی است که روی فدراسیون فوتبال بار می‌شود و چه خوب است فدراسیون فوتبال در این مسیر با تیم ملی و کارلوس کی‌روش همراه شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.