تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۹ مهر ۹۷.::. ساعت : ۳:۱۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

اعطای تسهیلات بلاعوض معیشتی به سیل‌زدگان

فرماندار ویژه شهرستان تنکابن با تأکید بر اینکه تخریب مدیران شهرستانی هیچ امکانات نمی‌آورد، گفت: ما در نوع نگاه با یکدیگر در ستیز هستیم و زمانی که مقام مسئولی وارد منطقه می‌شود بجای دریافت امکانات، با خودمان در جنگیم تخریب‌ها فقط فرصت‌ها را از دست می‌دهد.

به گزارش قائم آنلاین، سید امیر حسینی جو شنبه شب در هفتمین جلسه شورای اداری شهرستان تنکابن اظهار کرد: با هشدار هواشناسی، دستگاه‌های خدمات رسان آمادگی داشتند و اطلاع‌رسانی خوبی انجام شد و اولویت اول ما یعنی کاهش تلفات جانی رعایت شد.

وی با بیان اینکه ظرف ۲ ساعت به بیش از ۳۵۰ واحد مسکونی دستور تخلیه ابلاغ و اجرا شد، عنوان کرد: درحالی‌که میانگین بارندگی سال استان مازندران ۷۶۰ میلیمتر است، در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۳۰۰ میلیمتر در شهرستان بارندگی داشتیم.

فرماندار ویژه شهرستان تنکابن با اشاره به اینکه ۴۲ روستا در زمان سیل قطع ارتباط شده بود، یادآور شد: اولویت اول ما راه بود و سپس برق، گاز، مخابرات و آب را انتقال دادیم.

این مسئول با انتقاد از ستیز بایکدیگر، متذکر شد: ما در نوع نگاه با یکدیگر در ستیز هستیم و زمانی که مقام مسئولی وارد منطقه می‌شود بجای دریافت امکانات، با خودمان در جنگیم.

حسینی جو با تأکید بر اینکه تخریب مدیران شهرستانی هیچ امکانات نمی‌آورد، تصریح کرد: تخریب‌ها فقط فرصت‌ها را از دست می‌دهد.

وی خسارات بخش کشاورزی را عمیق دانست و گفت: خسارات بخش کشاورزی نیازمند توجه ملی است و در حد امکانات شهرستان و استان نیست و نمی‌توان احیا زمین کشاورزی و مشکلات آن را با پرداخت ریالی انجام داد.

معاون استاندار در ادامه خسارات بخش راهداری و حوزه زیر بنایی را جدی عنوان کرد و افزود: در فاز اول ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان حوادثی به شهرستان تنکابن اختصاص داده شد و ۲۰ میلیون ریال تسهیلات معیشتی بلاعوض پرداخت شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: ظرف مدت یک هفته این تصمیمات گرفته و اجرا شد و غریب به ۲۰ میلیارد معیشتی و زیربنایی بااعتباری ۱۰۰ درصدی تخصیص پیدا کرد.

حسینی جو از دستگاه‌های اجرایی خواست تا از صدای بلند مردمی که دچار مشکل هستند، ناراحت نشوند و همچون عضو یک خانواده به یکدیگر نگاه کرده و قوانین را منعطفانه اعمال کنند و برای نظام آبرو بگذارند.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان تنکابن نیز در خصوص خسارات سیل این شهرستان اظهار کرد: هزار و ۲۳۵ واحد مسکونی خسارت دید که تا به امروز برای ۸۳۷ واحد پرونده‌سازی بانکی انجام‌شده و از این تعداد به ۳۷۳ واحد تسهیلات بلاعوض معیشتی به مبلغ ۲۰ میلیون ریال پرداخت شد.

محمد زرآبادی مجموع این مبلغ را ۷ میلیارد و ۴۶۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: ۲۷ واحد مسکونی ۱۰۰ درصد تخریب داشتیم و مابقی، خسارات معیشتی، لوازم منزل و درصدی واحد مسکونی بود.

از حواشی این جلسه می‌توان به انتقاد شدید رئیس شورای شهرستان تنکابن به اداره اوقاف و امور خیریه و ایجاد تشکیک در صرف نذورات پرداخت که در گزارش آتی به آن می‌پردازیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.