تاریخ انتشار :جمعه ۲۷ مهر ۹۷.::. ساعت : ۸:۵۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

هشدار پلیس فتای مازندران به زائران اربعین حسینی

رئیس پلیس فتای استان مازندران با هشدار به شهروندان و زائران اربعین حسینی از آنان خواست، برای ثبت نام صرفاً به سایت سماح مراجعه کنند.

به گزارش قائم آنلاین، سرهنگ حسن محمدنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: هموطنان عزیز به یاد داشته باشند که برای انجام ثبت نام و شرکت در مراسم اربعین حسینی فقط به سایت سماح مراجعه و از مراجعه به سایر شبکه های اجتماعی خودداری کنند.

وی تصریح کرد: زائران حسینی در صورت بروز هرگونه مشکل می توانند، مراتب را به سایت پلیس فتا قسمت گزارش مردمی اعلام کنند.

رئیس پلیس فتای مازندران به هموطنان توصیه کرد: هنگام مسافرت در اربعین حسینی مواظب گوشی های هوشمند خود بوده و از اتصال به وای فای رایگان خودداری کنند.

محمدنژاد،اضافه کرد: در طول مسیر نیز بلوتوث گوشی خود را خاموش کنند و تمامی اطلاعات موجود در گوشی خود را در حافظه جانبی نگهداری کنند و هیچگونه اطلاعاتی را در گوشی خود ذخیره نکنند چرا که در صورت وقوع دستبرد و یا مفقود شدن گوشی، مشکلی برای شما به وجود نیاید.

وی ادامه داد: همانطور که می دانیم افراد شیاد و کلاهبردار به مناسبت های مختلف با راه اندازی سایت های اینترنتی و صفحات شبکه های اجتماعی در فضای مجازی قصد کلاهبرداری از شهروندان را دارند و انگیزه این افراد فقط اخاذی و سوء استفاده از احساسات مردم خصوصاً زائران اربعین حسینی است و یكی از روش‌ها کلاهبرداری از سوی مجرمین فروش بلیط از طریق سایت های جعلی است.

رئیس پلیس فتای استان مازندران افزود: راه اندازی سایت‌های جعلی و تقلبی یکی از مهم‌ترین شگردهای مجرمانه‌ای است که در این ایام و سایر مناسبت‌ها صورت می‌گیرد و مجرمان در این خصوص با طراحی سایت‌هایی شبیه به سایت‌های اصلی که درگاههای بانکی جعلی دارند، اقدام به سرقت اطلاعات کارت‌ بانکی افراد می‌کنند و لذا کاربران در هنگام خرید‌ به سایت اصلی وارد شوند و به ‌جای جستجو در موتورهای جستجو مثل گوگل یا یاهو و… بهتر است خود اسم سایت را در نوار آدرس صفحه اینترنتی وارد کرده و از سایت‌هایی که نماد اعتماد الکترونیک دارند خرید کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: تبلیغاتی كه در فضای مجازی مبنی بر سفر سریع، بدون ویزا و ارزان برای اربعین منتشر می شود، شیادی است و به منظور اخاذی از افراد انجام می شود.

محمدنژاد خاطرنشان کرد: سایت هایی كه در فضای مجازی برای سفر به عتبات تبلیغ می كنند، الزاما باید محیط فیزیكی مشخص داشته و دارای شخصیت حقیقی یا حقوقی باشند.

وی اظهار کرد: از زائرانی که قصد سفر به عتبات عالیات در این روزهای سال جاری را دارند توصیه می کنیم ـ زائران تنها باید از سایت سماح به نشانی www.samah.haj.ir برای ثبت نام خود در زمینه سفر اربعین استفاده كنند. ـ در طول سفر از وسایل الکترونیکی خود همچون تلفن همراه و دوربین عکاسی محافظت کنند و در نگهداری آن کوشا باشند ـ زائران اربعین حسینی (ع) از اتصال گوشی همراه به دستگاه‌های وای‌فای ناشناس در طول سفر خودداری و هنگامی که از اینترنت استفاده نمی‌کنند وای‌فای تلفن همراه خود را غیر فعال کنند. ـ از ذخیره اطلاعات مهم خود شامل اطلاعات بانکی‌، تصاویر و فیلم‌های شخصی و خصوصی بر روی تلفن همراه خودداری و این اطلاعات را بر روی حافظه‌های جانبی ذخیره کنید. از شهروندان درخواست می شود هشدار های پلیس را جدی گرفته و همواره موارد امنیتی را مد نظر خود قرار دهند.

رئیس پلیس فتا مازندران در پایان از هموطنان درخواست کرد در صورت مواجهه با موارد مشکوک، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir لینک ثبت گزارشات مردمی و یا ایمیل: mazandaran_fata@police.irو یا تلفن: ۲۱۸۲۴۶۴۰-۰۱۱ به پلیس فتا گزارش دهند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.