تاریخ انتشار :جمعه ۲۷ مهر ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

عدم حضور ۱۰ نماینده مردم مازندران در نشست«به وقت مردم»

نشست مطالبه گری دانشجویان بسیجی استان مازندران با عنوان «به وقت مردم» با حضور دو نماینده مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی و همچنین جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های مازندران برگزار شد.

به گزارش قائم آنلاین، نشست مطالبه گری دانشجویان بسیجی استان مازندران با عنوان «به وقت مردم» با حضور علی ادیانی نماینده مردم قائمشهر، جویبار، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ، ولی‌الله نانواکناری نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی و همچنین جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های مازندران در سینما شقایق بابلسر برگزار شد.

این نشست به همت بسیج دانشجویی مازندران برگزار شد و درحالی که از تمامی نمایندگان استان برای حضور در این برنامه دعوت شده بود اما به غیر از دو نماینده، دیگر نمایندگان از حضور در این برنامه خودداری کردند.

بررسی لایحه cft و طرح پرسش هایی درخصوص وضعیت معیشتی مردم از مهمترین موضوعات این نشست بوده است.

نکته قابل تامل این مراسم، دعوت از مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران و قبول این مسئول برای حضور در این برنامه بود اما چند دقیقه قبل از آغاز مراسم خبر داده شد که این فرد از حضور در این مراسم سرباز زده است.

در هیچ شرایطی نباید به استکبار اعتماد کرد
ولی‌الله نانواکناری نماینده بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی در این نشست اظهار کرد: دشمن امروز سه جبهه جنگ روانی، جنگ اقتصادی و ترور و ناامنی را علیه جمهوری اسلامی تدارک دیده و مردم و حوانان و مسئولان کشور باید در این سه جبهه با دشمن بجنگند.

وی خاطرنشان کرد: رزمندگان ما توانستند حکومت داعش را از سوریه و عراق برچینند و هم‌اکنون اتحاد آمریکایی، عربی و عبری فتنه‌هایی را در داخل کشور ایجاد می‌کنند و به دنبال لطمه زدن به جمهوری اسلامی هستند که حضور گسترده مردم در مقابل دشمنان این اقدامات را خنثی می‌کند.

نماینده بابلسر و فریدونکنار در مجلس تصریح کرد: اگر موفقیت‌هایی در زمینه امنیتی و اطلاعاتی داریم از برکت حضور دلسوزانه مردم و خدمت برخی مسئولان است.

نانواکناری با اشاره به اینکه هم‌اکنون نیازمند حضور و خدمت مردم و مسئولان هستیم گفت: ما در هیچ شرایطی نباید به استکبار اعتماد کنیم چراکه نتیجه آن در زمان های مختلف به ویژه در برجام مشخص شد و دیگر نیازی به fatf نیست و باید صفی درست شود که همه ملت ایران همدل و همزبان و همراه شوند که گام‌های محکم و استوار را بردارند.

وی با اشاره به موضوع انتقال آب خزر به سمنان یادآور شد: تمامی نمایندگان مازندران مخالفت خود را با این طرح اعلام کردند و نمایندگان گلستان و گیلان هم به حمایت از مازندران اضافه شدند و خوشبختانه تاکنون از این امر جلوگیری شد.

نماینده بابلسر و فریدونکنار در مجلس عنوان داشت: ۱۷ هزار هکتار آب‌بندان در مازندران وجود دارد که ۸ میلیون متر مکعب آب می‌تواند در این آب‌بندان‌ها ذخیره شود و ظرفیت بسیار مناسبی است.

نانواکناری افزود: ذخیره آب و پرورش ماهی، تغذیه سفره‌های زیرزمینی، مکان مناسب برای پرندگان مهاجر و همچنین مکان مناسب برای ورزش‌های آبی از جمله ویژگی‌های آب‌بندان‌ها است.

وی در پایان با بیان علت مشکلات اساسی کشور اظهار کرد: ضعف مدیریتی و تناقض بین گفتار و رفتار از عوامل اصلی است که موجب مشکلات اساسی کشور می‌شود.

انتخاب نادرست در انتخابات موجب بروز مشکل می‌شود
سیدعلی ادیانی نماینده قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی نیز در این جلسه اظهار کرد: بنده همیشه در پی این نشست‌ها بودم چراکه این برنامه‌ها می‌تواند برای مطالبه‌گری بسیار مفید باشد.

وی با اشاره به اینکه اگر می‎خواهیم واقعاً مطالبه‌گری کنیم، این امر الزاماتی دارد، خاطرنشان کرد: یکی از آن‌ها برنامه‌ریزی و هزینه‌دادن‌‌ها، چه هزینه‌های مالی و چه سیاسی است، اشکال جدی امروز کشور ما این است که اغلب ما پشت مقام معظم رهبری سنگر می‌گیریم و از ایشان هزینه می‌کنیم، درصورتی‌که ما باید هزینه شویم.

نماینده قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به فرموده حضرت علی (ع) ” لازمه انجام مسئولیت‌ها دارا بودن سه ویژگی بصیرت، صبر و آگاهی به حق است.”

ادیانی افزود: لایحه cft از بدو تا آخر مخالف با قانون اساسی است و نمایندگانی که موافق بودند استدلال‌هایی از جمله فشار بیشتر آمریکا و شرط گذاشتن برای عبور از خطرات احتمالی می‌دادند که هیچکدام از این‌ها وارد نبود.

وی یادآور شد: اگر ۱۰ بار دیگر ما به fatf بپیوندیم هیچ اتفاق خوبی برای کشور نخواهد افتاد و مجلس شورای اسلامی برجام را تصویب نکرد بلکه شرایط ۹ گانه برجام را تصویب کرد که دولت آن شرایط را اجرایی نکرد.

نماینده قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی درخصوص برخی از مشکلات مجلس گفت: وقتی زمان انتخابات مجلس دانشجوها و خواص در انتخاب نماینده‌ها به درستی عمل نکنند افرادی بر سر کار می‌آیند که نمی‌توانند در صحنه‌های مختلف اثرگذار باشند و موجب بروز مشکلات زیادی می‌شوند.

به گزارش بلاغ، در این جلسه راحب مافروزی دانشجوی دکتری کشاورزی از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، نیما مهرجو دانشجوی ارشد دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و خانم قریشی نماینده گروه‌های جهادی دانشگاه‌های مازندران به اظهارنظر و طرح پرسش در مورد مسائل مختلف پرداختند.

همچنین جمع کثیری از دانشجویان بسیجی با امضای طوماری خواستند تا نسبت به موضوعFATF  تصمیم صحیحی با هدف حفظ اقتدار جمهوری اسلامی ایران اتخاذ شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.