تاریخ انتشار :جمعه ۲۷ مهر ۹۷.::. ساعت : ۹:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

دولت و مجلس شبانه‌روز پیگیر مشکلات معیشتی مردم باشند

امام جمعه مرکز مازندران گفت: دولت، مجلس و دست‌اندرکاران مسائل اقتصادی جامعه تلاش داشته باشند که مشکلات معیشت را تا جایی که می‌توانند و قدرت دارند حل کنند.

به گزارش قائم آنلاین، آیت االله نورالله طبرسی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مرکز مازندران با اشاره به شرایط اقتصادی امروز کشور که مردم را به ستوه آورده است، خطاب به مسؤولان اظهار کرد: به داد مردم برسید، ۴۰ سال تحریم را تحمل کردند و الان زندگی مشکل شده است.

وی با طرح این سؤال که پاسخ این انقلابیون متدین، قشر پایین و متوسط، کارگر، کشاورز و کارمند را چه بدهیم که با یک قوت لایموت و زندگی مختصر زندگی می‌کنند، افزود: دوره وعده و وعید و سخنرانی گذشت، نمی‌شود کشور را با این چیزها اداره کرد، جلوی گرانی‌ها را بگیرید، بازار را تنظیم کنیم، مردم گریه و ناله داشته و حق دارند.

امام جمعه مرکز مازندران گفت: قیمت کالاها بالا رفته است، جوان می‌خواهد ازدواج کند اما تهیه وسایل زندگی و مراسم برای او مشکل است، چه کند؟ امروز تهیه غذای حلال مشکل است، برخی‌ها که ایمان قوی ندارند مجبور می‌شوند دست به کارهایی بزنند تا خود را اداره کنند.

این مسؤول خطاب به مسؤولان اظهار کرد: به سفارش رهبری در باب اقتصاد مقاومتی توجه کنید، مردم چه قدر استقامت کنند، تا کی صحبت از برنامه‌ها و اینکه “این می شود و آن می‌شود” برنامه‌ها را عملیاتی کنید، این مسائل برای مردم خیلی اهمیت و تازگی ندارد.

طبرسی اظهار امیدواری کرد که دولت، مجلس و دست‌اندرکاران مسائل اقتصادی جامعه تلاش داشته باشند که مشکلات معیشت را تا جایی که می‌توانند و قدرت دارند حل کنند.

وی ادامه داد: بسته حمایتی خوب است اما نمی‌توان به این چیزها خیلی دل بست، باید کار ریشه‌ای، بنیادین و مانا انجام داد زیرا مردم گلایه‌های زیادی دارند و امیدواریم خداوند مسیر گره‌گشایی مشکلات را خودش هموار کند.

امام جمعه ساری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ورود خانم‌ها به ورزشگاه‌ها گفت: این کار کم کم به چیزهای دیگر و به خیلی جاهای دیگر سرایت می‌کند که آن وقت نمی‌توان مقابل آن ایستاد.

این مسؤول با اشاره به گروگان گرفتن جمعی از مرزبانان در مرز میرجاوه بیان کرد: این اقدام تروریستی بوده و محکوم است، امیدواریم مرزبانان زودتر به آغوش خانواده‌های خود بازگردند، همانطور که سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران وعده داده‌اند به زودی انتقام سختی از تروریست‌ها گرفته می‌شود.

طبرسی با اشاره به تصویب لایحه CFT اظهار کرد: باید تکلیف این موضوع نیز روشن و مشخص شود.

وی در ادامه با اشاره به تاریخ مکتوب ائمه اطهار(ع) که از سوی مولفان شیعه و سنی نوشته شده است، گفت: تاکنون بیش از ۱۴ هزار کتاب در این باب نوشته شده است اما در آنها به تحلیل کمتر پرداخته شده است، هر چند در نیم قرن گذشته گرایش به سمت تحلیل بیشتر رفته است اما بیش از گذشته به تاریخ تحلیلی و چرایی عملکرد امامان نیازمندیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به پیاده‌روی اربعین و علاقه مردم از هر دین و آیینی به زیارت بارگاه امام حسین(ع) گفت: آن حضرت غریبانه و مظلومانه در کربلا شهید شدند و تاریخ به این واقعه جانگداز شهادت داد لذا تا دنیا دنیا است اگر برای مظلومیت امام حسین(ع) گریه کنیم، باز هم کم است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.