تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۶ مهر ۹۷.::. ساعت : ۴:۳۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

حمله جنگنده های آمریکایی به کُردها در حمایت از داعش

منابع خبری چهارشنبه شب گزارش دادند، جنگنده های آمریکایی نیروهای کُرد هم پیمان خود رادر سوریه بمباران کردند که در این حمله دستکم 6 تن کشته شدند.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از گروه خبر خبرگزاری برنا، جنگنده های آمریکایی تحت پوشش هوایی در عملیاتی در اطراف شهر هجین واقع در شرق دیر الزور قصد داشتند تا از نیروهای کُرد حمایت کنند که به اشتباه این نیروها را هدف قرار دادند.

براساس این گزارش، دستکم ۶ تن از نیروهای کُرد کشته و ۱۵ تن دیگر زخمی شدند.

در همین حال منابع خبری گزارش دادند، عناصر داعش منطقه ای در دیر الزور را پس از درگیری با نیروهای کُرد تحت حمایت آمریکا به کنترل خود درآوردند.

این گزارش می افزاید، عملیات نیروهای کُرد به خاطر ناهماهنگی با ائتلاف آمریکایی شکست خورده است اما شواهدی وجود دارد که آمریکایی ها تروریست های داعش را در شرق فرات حمایت می کنند به همین دلیل حمله اشتباهی که منجر به پیروزی داعش و بازپس گیری منطقه ای در دیرالزور شده مشکوک است. به نظر می رسد آمریکا در راستای حمایت از داعش و جلوگیری از شکستی دیگر برای این گروه تروریستی به کردها حمله کرده است.

نیروهای دموکراتیک سوریه هم پیمان آمریکا هستند که شمال و شمال شرق این کشور را در کنترل خود دارد.

نیروهای آمریکایی در مناطق تحت سیطره نیروهای کرد دموکرات در شرق فرات مستقر هستند.

تجاوزهای ائتلاف آمریکایی و جنایت های جنگی و ضد بشری آن در حق غیرنظامیان سوری به ویژه کشتار زنان و کودکان، افزایش یافته است به طوری که بارها شاهد قتل و عام دسته جمعی مردم بیگناه سوریه و عراق هستیم.

دولت سوریه نیز بارها با اعلام حضور غیرقانونی نیروهای آمریکایی در این کشور، خواستار خروج آنها شده است

دیدگاه خود را به ما بگویید.