تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۶ مهر ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۰۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

«به سفارش مادرم» رونمایی می‌شود

مراسم رونمایی از کتاب «به سفارش مادرم» نوشته سیداحسان حسینی‌نسب برگزار می‌شود.

به گزارش قائم آنلاین، این  مراسم با همکاری مجموعه هنری خیمه و انتشارات به‌نشر روز جمعه (۲۷ مهرماه) در شهر کتاب دانشگاه به نشانی خیابان انقلاب، تقاطع بزرگمهر و قدس برگزار می‌شود.

«به سفارش مادرم: بیست و چند روایت از مأموریتی خانوادگی در عراق» مجموعه روایت‌هایی از عراق در ایام اربعین  است که در ۳۲۸ صفحه با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه و قیمت ۳۶ هزار تومان در انتشارات به‌نشر عرضه شده است.

 در نوشته پشت جلد کتاب می‌خوانیم: در این سال‌ها، مادرم از بین سفرهایی که نمی‌توانست برود، بیشتر از همه سفر به عراق در ایام اربعین را دوست داشت. مادرم زن بااعتقادی  است. درست همانقدر که من بی‌اعتقادم. مادرم دوست داشت به عراق سفر کند و در هنگامه پیاده‌روی آدم‌ها حضور داشته باشد و بخشی از تاریخی باشد که این سال‌ها در حال رقم خودرن است.

من اما دوست نداشتم هیچ‌وقتی از سال به عراق سفر کنم؛ خاصه در ایام اربعین. اما… مادرم وقتی شنید که رفقای عکاسم من را به این سفر دعوت کرده‌اند تا با آن‌ها به عراق بیایم و روی عکس‌هایی که آن‌ها از این سفر می‌گیرند، چیزی بنویسیم، مشتاق‌تر از همیشه، خواست تا من به‌جای او به این سفر بروم. من به خاطر مادرم به عراق رفتم، و نرفتم که روی عکس‌هایی که دوستان عکاسم می‌گیرند، چیزی بنویسم. رفتم که برای او بنویسم. برای مادرم، که نمی‌توانست به این سفر بیاید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.