تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۲ مهر ۹۷.::. ساعت : ۸:۰۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

شرایط آزمون و خطا نداریم

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز دیگر نباید برای حل مشکلات اقتصادی روش‌های فرسوده گذشته را تکرار کنیم که منجر به رکود و دیگر مشکلات موجود شود، بلکه باید با بهره‌گیری از نظرات متخصصین و ظرفیت‌های مادی و انسانی کشو ر از موانع پیش رو عبور کنیم.

به گزارش قائم آنلاین، محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو ، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت: ما امروز از نظر اقتصادی در شرایطی قرار داریم که در رابطه با آن باید عالمانه رفتار و نسبت به این شرایط تصمیمات منطقی اتخاذ کرد و حرکت هم بر مبنای همان تصمیمات عالمانه و منطقی باشد.

وی افزود: اگر در این شرایط اشتباه کنیم و بخواهیم که باز هم از روش‌های فرسوده گذشته که منجر به رکود و مشکلات فعلی شده استفاده کنیم قطعا به نتیجه نخواهیم رسید و فرصت ما امروز محدود و کم است و اینگونه نیست که شرایط امروز ما عادی باشد و در این شرایط بخواهیم با آزمون و خطا به پیش رویم.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این شرایط استفاده از نظر و دیدگاه‌های نخبگان علمی و ارتباط قوی، مستمر و مستحکم با دانشگاه و مراکز علمی و به ویژه مجموعه‌هایی که ایده‌پردازی می‌کنند و همچنین مراکز پژوهشی باید در دستورکار قرار گیرد و با بهره‌گیری از این ظرفیت‌هاست که ما با قاطعیت حتما می‌توانیم این شرایط را پشت سر بگذاریم.

سعیدی خاطرنشان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز اشاره داشتند بن‌بستی وجود ندارد، ما از نظر امکانات، تجربه و از نظر منابع علمی، انسانی و هم منابع مادی کشوری فقیر نیستیم بلکه کشوری ثروتمند و دارای منابع بسیار قوی و غنی انسانی، عملی، مادی و طبیعی هستیم که می‌توانیم به خوبی شرایط فعلی را مدیریت کنیم.

وی در پایان گفت: امروز باید از نظرات متخصصین دلسوز نظام استفاده شود و به گونه‌ای عمل شود که با بهره‌گیری از این نظرات و همچنین تمامی ظرفیت‌ها بتوانیم از موانع پیش رو عبور کنیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.