تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۲ مهر ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۰۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

توزیع ۷ تن فالوده شیرازی بین زائران اربعین حسینی

مدیر موکب جابربن‌عبدالله انصاری از تولید و توزیع هفت تن فالوده شیرازی بین زائران اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین، محمود بازافکن با اشاره به برپایی موکب جابربن‌عبدالله انصاری در مسیر نجف به کربلا عمود ۲۸۷ اظهار داشت: این موکب هفت تن فالوده شیرازی تولید شده را در ایام پیاده‌روی بین زائران توزیع می‌کند.

وی با بیان اینکه هفت شهرستان استان فارس این موکب را حمایت و پشتیبانی می‌کنند، گفت: این موکب ثبت شهرستان خرامه است اما شهرستان‌های شیراز، شهر فدامی داراب، روستاهای ساحل دریاچه بختگان شهرستان استهبان، شهرهای سپیدان، صفاشهر و روستای بیدزرد جاده کوار از این موکب حمایت می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه توزیع فالوده از سال‌های قبل در این موکب انجام می‌شده است، افزود: ابتدا روزانه برای بین هزار تا یک هزار و ۵۰۰ نفر به صورت سنتی فالوده در همان عراق تولید می‌کردیم پس از آن دستگاه‌های تولید فالوده را به عراق منتقل کردیم اما به دلیل نبود فاضلاب امسال تصمیم گرفتیم که فالوده را در شیراز تولید و به عراق منتقل کنیم.
وی با بیان اینکه این مقدار فالوده طی ۹ تا ۱۰ روز توزیع می‌شود، عنوان کرد: روزهای نخست نیم تن و در روزهای ۱۳،۱۴،۱۵،۱۶،۱۷ ماه صفر حداقل یک تن به صورت روزانه و در مجموع به طور متوسط بین ۷۰ تا ۸۰ هزار نفر توزیع می‌شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.