تاریخ انتشار :شنبه ۲۱ مهر ۹۷.::. ساعت : ۵:۴۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

وصول ۱۱۷ میلیاردی مطالبات بانک‌ها در مازندران

مدیرکل ثبت اسناد واملاک مازندران گفت: از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه 117 میلیارد و 552 میلیون و 791هزار و 320 تومان از مطالبات بانک‌ها وصول شده است.

به گزارش قائم آنلاین،  محمدحسن بهادر  در گفت و گو با خبرنگار ما از کاهش ۴۹/۴ درصدی وصول معوقات بانکی در دوایر اجرای اسناد رسمی استان مازندران در نیمه اول سال ۱۳۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

وی افزود: طی این مدت، ۱۱۷ میلیارد و ۵۵۲ میلیون و ۷۹۱هزار و ۳۲۰ تومان مطالبات بانک‌ها وصول شده است که سهم معوقات بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری خصوصی با رقم بیش از ۶۸ میلیارد تومان بیش از وصول معوقات بانک‌های دولتی بوده است.

مدیرکل ثبت اسناد واملاک مازندران خاطرنشان کرد: به ترتیب در حوزه‌های ثبتی شهرهای ساری، تنکابن، آمل، عباس آباد و نوشهر بیشترین وصولی برای مطالبات بانک‌ها انجام گرفته و با وجود رقم بالای پرونده‌های تشکیل شده در شهرستان بابل، متأسفانه رقم وصول معوقات بانک‌ها در این شهرستان از کاهش چشمگیری برخوردار بوده است.

نبود متولی واحد و موازی‌کاری دلایل اصلی در کاهش وصول مطالبات

بهادر  تلویحا وجود تعارض قوانین و بخشنامه‌های صادره، شرایط اقتصادی فعلی، نداشتن متولی واحد و موازی کاری را از علت عمده این کاهش بیان و تصریح کرد: به نظر می‌رسد دلیل این کاهش، به حداقل رسیدن معوقات بانکی و پرونده‌های ورودی به دوایر اجرای اسناد رسمی استان نباشد.

وی متذکر شد: چنانچه شورای هماهنگی بانک‌ها و مدیران بانک‌های دولتی عزم و اراده جدی برای وصول این معوقات داشته باشند، دوایر اجرای اسناد رسمی استان همانند سال‌های قبل که این وصولی‌ها رشد صعودی داشته، آمادگی کامل برای همکاری دارند.

رشد ۲ برابری پرونده‌های اجرایی در هیأت نظارت
مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران اعلام کرد: رقم وصولی مطالبات بانک‌ها طی ۶ ماهه ابتدائی امسال نسبت به ۶ ماهه پایانی سال گذشته نیز ۲۶/۹۲ درصد کاهش داشته و این در حالی‌است که استان مازندران در سال‌های ۹۴ الی ۹۶ رتبه دوم کشور را در این خصوص به خود اختصاص داده بود.

بهادر در پایان از ابراز نگرانی کرد و افزایش ورودی این‌گونه پرونده‌ها و کاهش وصول معوقات بانکی را بی ارتباط با یکدیگر ندانست.

دیدگاه خود را به ما بگویید.