تاریخ انتشار :شنبه ۲۱ مهر ۹۷.::. ساعت : ۸:۱۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

قانون تعویض چهارم در جام‌ملت‌های آسیا اجرا می شود

با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا در جام ملت‌های آسیا تیم‌ها در وقت اضافه قادر به استفاده از قانون تعویض چهارم هستند.

به گزارش قائم آنلاین، جام ملت‌های آسیا به میزبانی امارت در سال ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد.

بر اساس خبر سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا بزرگ ترین رویداد فوتبالی قاره کهن به میزبانی امارات در حالی برگزار خواهد شد که قانون تعویض چهارم در وقت‌های اضافه به تصویب رسید و تیم‌ها می‌تواند در صورت لزوم در وقت‌های اضافه بازیکن چهارم را به بازی بگیرند.

کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا این پیشنهاد را بررسی و تصویب کرد تا مسابقات ملت‌های  آسیا را با آخرین اصلاحات قانون بازی (LOTG) که توسط هیئت انجمن بین المللی فوتبال (IFAB) اعلام شد، برگزار شود.

شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه، رئیس AFC، در این باره گفت: قاره کهن مشتاقانه در انتظار مسابقات معتبر جام ملت‌ها است، لذا ضروری است که جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ امارات با جدیدترین مقررات برگزار شود. چرا که ما در حال تلاش برای ایجاد یک منظره ی بسیار فراموش نشدنی هستیم.

وی افزود: مطمئن هستم که مقررات جدید به شور و هیجان رقابت های خواهد افزوده و کمک شایانی به پیشرفت فوتبال در آسیا خواهد کرد.

در همین راستا قانون تعویض چهارم در مسابقات فوتبال قهرمانی زیر ۱۹ سال آسیا که  در تاریخ ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) به میزبانی اندونزی آغاز می شود اجرا خواهد شد. البته این قانون  در رقابت‌های فوتبال قهرمانی بانوان زیر ۱۹ سال آسیا در سال ۲۰۱۹ و مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا ۲۰۲۰ نیز قابل اجرا خواهد بود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.