تاریخ انتشار :شنبه ۲۱ مهر ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۵۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

عطریانفر: روحانی نگذاشته است /دولت برنامه اقتصادی مدون داشته باشد

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران می‌گوید: دولت در حوزه اقتصادی، برنامه مدونی ندارد و سازمان برنامه و بودجه نیز به مسئولیت خود عمل نمی‌کند.

به گزارش قائم آنلاین، محمد عطریانفر در سرمقاله روزنامه سازندگی نوشت: در بحث اصلاح کلان مشکلات اقتصادی باید بپذیریم با تغییر چند مدیر امیدی نیست که اتفاق مهمی بیافتد.

به نظر من در شرایط فعلی حوزه اقتصادی دولت برنامه مدونی ندارد، دولت در شرایط تحریمی، باید با دقت و بدون خطا برنامه‌ای برای مواجهه استراتژیک در برابر کاهش فروش نفت و افزایش سرسام‌آور نقدینگی تنظیم کند.
آقای رئیس‌جمهور مدعی است مسئولیت‌های سازمان برنامه و بودجه برعهده او است، پس هر کسی وارد این ارگان شود باید به منویات رئیس‌جمهور عمل کند، اما اقتصاددانان می‌گویند ضمن احترامی که برای مسئولیت مستقیم رئیس‌جمهور در سازمان برنامه قائلیم، باید اجازه دهیم برنامه‌ها، تعیین کننده امور باشند و روال به گونه‌ای پیش نرود که شخص رئیس‌جمهور به هر دلیلی دخالت‌های غیر برنامه‌ای انجام دهد.
بیانیه کارگزاران طی ۱۵ بند راهکارها، ایرادات و ضرورت اصلاحات را به آقای روحانی اعلام کرده و گفته که تیم اقتصادی باید یکپارچگی خود را به دست آورده تا امید به مردم بازگردد، رئیس‌جمهور باید از تجربه گذشتگان خوب استفاده کند.
مسئولان ارشد باید بپذیرند بحران اقتصادی و معیشتی به طور جد وجود دارد.
عطریانفر مدعی شده اگر شورای نگهبان دست افراد را باز می‌گذاشت، اصلاح‌طلبان از شخص دیگری غیر از روحانی حمایت می‌کردند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.