تاریخ انتشار :شنبه ۲۱ مهر ۹۷.::. ساعت : ۵:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

اهدای اعضای بدن بیمار بهشهری به بیماران نیازمند

مسؤول اهدا عضو دانشگاه علوم پزشکی مازندران از اهدا عضو اعضای بدن بیمار بهشهری به بیماران نیازمند خبر داد و گفت: کبد، کلیه و نسوج این بیمار قابل پیوند بوده است.

به گزارش قائم آنلاین، ذکریا ذکریایی در گفت و گو با خبرنگار ما، با اعلام اینکه اعضای بدن زنده یاد محمد انصاری به بیماران نیازمند اهدا شده است، اظهار کرد: بیمار پس از تایید مرگ مغزی برای اهدا عضو به مرکز منتقل شده است.

وی خاطرنشان کرد: کلیه، کبد و نسوج این بیماران به افراد نیازمند اهدا شده است.

مسؤول پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه در سال جاری یازدهمین مورد مرگ مغزی منجر به پیوند اعضا شده است، افزود: برای افزایش میزان پیوند اعضا نیاز به فرهنگ سازی مناسب در این بخش داریم.

وی بیان کرد: سال گذشته بیش از ۲۳ مورد پیوند اعضا از مرگ مغری انجام شده است، افزود: با توجه به تلاش‌های انجام شده در چند روز گذشته خانواده یک فرد ۵۰ ساله با پیوند کبد فرد صدمه خویش موافقت کردند.

ذکریایی اظهار کرد: پیوند اعضا با توجه به نیازمندی‌های که در جامعه داریم نیاز به حمایت همه جانبه برای توسعه فرهنگ سازی دارد.

وی با اعلام اینکه ثبت نام بیش از ۱۷ هزار نفر نشان می‌دهد که افراد جامعه به نیازمندی‌های این بخش توجه دارند و حساسیت موجود را درک کردند، گفت: در زمان اهدا تا حدودی تیم مشاوره‌ای ما با مشکل مواجه می‌شود که انتظار همکاری مناسب از دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی داریم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.