تاریخ انتشار :جمعه ۲۰ مهر ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

خودش گفته بود امروز شهید می‌شوم

پدر شهید طهماسبی در خصوص ویژگی‌های شهید مهدی طهماسبی گفت: شهید طهماسبی بسیار اهل نماز و روزه و حضور دعا و تضرع بود و یک ماشین پراید مدل‌پایین داشت که همواره در آن پراید جیره غذایی حمل کرده و برای مستضعفان این غذاها را می‌برد.

به گزارش قائم آنلاین، چهارمین همایش دختران آفتاب صبح امروز در مسجد الزهرا شهر بادرود برگزار شد.

در این مراسم ابتدا حجت‌الاسلام علیرضا قاسمی امام‌جمعه شهر بادرود اظهار کرد: برپایی چنین مراسماتی در سطح شهرها نشانگر تبیین فرهنگ اهل‌بیت و انتقال آن به نسل جدید است.

وی افزود: بدون شک امروز ما باید با پاسداشت حضرت رقیه (س) فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت را به کودکانمان بیاموزیم و بایستی کودکان ما با این فرهنگ آشنا شوند چراکه دشمن درصدد از بین بردن فرهنگ عاشورایی است.

 قاسمی گفت: امام حسین برای اقامه دین خدا، نماز و احکام الهی قیام کرد و باید اهداف این قیام برای همه به‌ویژه جوانان نوجوانان تبیین و فرهنگ عاشورا بازخوانی شود چراکه دشمن می‌خواهد این فرهنگ در جامعه از بین برود و این کودکان آینده‌سازان نظام ما هستند و باید با این فرهنگ را یاد بگیرند از الآن با این فرهنگ آشنا شوند.

دعوت از پدران شهید شهدای مدافع حرم شهید مهدی طهماسبی و شهید مهدی دهقان ازجمله برنامه‌های این مراسم بود پدر شهید مهدی دهقان در این برنامه اظهار کرد پسر من از اول دل درگرو حضرت زینب سلام‌الله علیها داشت و حتی وقتی برای دفاع از حرم می‌خواست به سوریه برود و با مخالفت روبرو شد.

پدر شهید دهقان گفت: من قید کار را می‌زنم خودم را بازخرید کرده و برای دفاع از حرم به حرم زینب می‌روم و با هزار سختی رضایت مافوق خود را گرفت و ۷ روز مانده به نوروز ۹۷ به جبهه‌های سوریه اعزام شد و در بیست و یکم فروردین‌ماه خبر شهادتش را برای ما آوردند.

وی با بیان اینکه شهید مهدی دهقان وصیت کرده بود که او را در امامزاده بی‌بی زینب یزدل کاشان به خاک بسپارند، گفت: پسرم اهل نماز و روزه و دین و معرفت بود و همیشه برای ما و احترام ویژه و خاصی قائل بود و بسیار باحیا بود و وقتی حتی درجه سرهنگی‌اش را گرفته بود حاضر نبود به کسی بگوید.

پدر شهید طهماسبی نیز در این مراسم گفت: مهدی من ۱۶ خرداد ۹۵ در سوریه به شهادت رسید و خودش به هم‌رزمانش خبر داده بود که امروز شهید می‌شود.

وی گفت: مهدی خادم مسجد مقدس جمکران بود، هر سه‌شنبه و پنجشنبه برای خودسازی روزه می‌گرفت و بسیار عاشق اهل‌بیت و عاشق حضرت زینب بود و وقتی خبر شهادت درآوردن حسینش یازده‌ماهه بود.

پدر شهید طهماسبی در خصوص ویژگی‌های شهید مهدی طهماسبی گفت: شهید طهماسبی بسیار اهل نماز و روزه و حضور دعا و تضرع بود و یک ماشین پراید مدل‌پایین داشت که همواره در آن پراید جیره غذایی حمل کرده و برای مستضعفان این غذاها را می‌برد.

برگزاری تئاتر نحوه شهادت حضرت رقیه (س) و همچنین رونمایی از پرچم گنبد مطهر حضرت رقیه (س) و مدیحه‌سرایی حاج مهدی آینه ازجمله برنامه‌های این همایش دختران آفتاب بود در پایان مراسم از خانواده‌های شهدای مدافع حرم و شهدای بادرود تجلیل به عمل آمد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.