تاریخ انتشار :پنج شنبه ۵ مهر ۹۷.::. ساعت : ۹:۵۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

وزیر خارجه کویت: بر برنامه هسته‌ای اسرائیل نظارت شود

وزیر خارجه کویت گفت، در خاورمیانه این فقط اسرائیل است که به پیمان منع گسترش سلاح هسته‌ای نپیوسته و باید بر برنامه‌ هسته‌ای آن نظارت شود.

به گزارش قائم آنلاین، صباح خالد حمد صباح، معاون نخست‌وزیر و وزیر خارجه کویت بر چندجانبه‌گرایی در سیاست بین الملل و به ویژه در زمینه مقابله با اشاعه تسلیحات کشتار جمعی تأکید کرد.

وزیر خارجه کویت بیان کرد، عربستان سعودی با حمله بی‌سابقه نیروهای حوثی با استفاده از موشک‌های بالستیک روبرو است. شورای امنیت باید برای پایان دادن به چنین حملاتی اقدام کند.

او در سخنان خود در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت: ما اخیرا شاهد فجایعی بودیم که حملات شیمیایی توسط دولت‌ها و گروه‌ها در سوریه انجام شد و بار دیگر تاکید می‌کنیم که خطر سلاح‌های کشتار جمعی بر خلاف قوانین و کنوانسیون‌هایی که وجود دارد رو به کاهش نیست.

وی با بیان اینکه استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی یک مورد از زیر پا گذاشتن صلح و امنیت است، گفت: دولت پادشاهی عربستان شاهد حملات بی‌سابقه نظامی با موشک‌های بالستیک از طرف روس‌ها بر اماکن مذهبی و غیر مذهبی است و کویت بار دیگر این اقدامات را محکوم می‌کند و شورای امنیت مسئولیت دارد تا به این مسائل رسیدگی کند. دولت من آماده است که به حملاتی که به عربستان می‌شود پایان دهد.

وی ادامه داد: آرزوی ما رسیدن به صلح و امنیت است و برای ما بسیار مهم است که منطقه‌ای عاری از سلاح‌های کشتار جمعی در خاورمیانه ایجاد شود.

وی در ادامه سخنان خود از تلاش‌های ترامپ برای کاهش تنش در شبه‌جزیره کره قدردانی کرد و گفت: این اقدامات در راستای حفظ امنیت و انسجام اعضای شورای امنیت بود و لازم است که بتوانیم به یک توافق پایدار صلح در شبه‌جزیره کره برسیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.