تاریخ انتشار :سه شنبه ۳ مهر ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۴۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

الحلبوسی: بابت حمایت‌های ایران از وحدت و یکپارچگی عراق تشکر می‌کنیم

رئیس جدید پارلمان عراق و «ایرج مسجدی» سفیر جمهوری اسلامی ایران دیروز ضمن دیدار با یکدیگر درباره راه‌های تقویت روابط پارلمانی و حل بحران آب بین دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش قائم آنلاین، «محمد الحلبوسی» رئیس جدید پارلمان عراق یکشنبه با سفیر جمهوری اسلامی ایران در مقر پارلمان عراق در بغداد دیدار کرد و خواستار تقویت همکاری میان بغداد و تهران به خصوص در زمینه پارلمانی شد.

دفتر ریاست پارلمان عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که الحلبوسی و مسجدی درباره اوضاع امنیتی و سیاسی عراق و منطقه و به خصوص درباره پرونده آب گفت‌وگو کردند.

الحلبوسی در این دیدار حمایت منطقه‌ای از عراق در بخش بازسازی و خدمات رسانی از جمله در مناطق آسیب دیده از جنگ با تروریسم و مشارکت فعال در برقراری شرایط زیست و ثبات در این مناطق را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: عراق امیدوار است شاهد همکاری بیش از پیش و در همه زمینه‌ها با کشورهای منطقه باشد.

طرفین درخصوص روابط دو جانبه و راه‌های تقویت آن و نیز اوضاع امنیتی و سیاسی در عراق از جمله موضوع آب بحث و تبادل نظر کردند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز با تبریک مجدد به الحلبوسی برای تصدی پست ریاست پارلمان عراق، برای وی و پارلمان جدید آرزوی موفقیت کرد.

سفیر ایران افزود: حمایت از پرونده اقتصادی بین  دو کشور و پیشرفت آن ضرورت دارد.

در این دیدار همچنین پیام دعوت «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی از رئیس پارلمان جدید عراق برای سفر رسمی به ایران به وی ابلاغ شد و الحلبوسی با قبول این دعوت ابراز امیدواری کرد که در اولین فرصت به ایران سفر کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.