تاریخ انتشار :شنبه ۳۱ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۱:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

دستور جلسه سران قوا را کسانی تعیین می‌کنند که مسبب مشکلات هستند

دبیرکل جمعیت ایثارگران گفت: کسانی که نسخه‌های اقتصادی‌شان را در کشور دیده‌ایم و خیلی از مشکلات، نتیجه پیشنهادات آن‌ها بوده است، دارند برای جلسات سران قوا دستور جلسه تعیین می‌کنند.

به گزارش قائم آنلاین، محمّدجواد عامری، دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با اشاره به اظهارات ساختارشکنانه دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: وقتی هموطنان‌مان به طور غیرقانونی در برخی کشورها بازداشت می‌شوند یا اقداماتی خلاف معاهدات بین‌المللی انجام می‌شود، پیگیری جدی از برخی افراد نمی‌بینیم و امثال خانم مولاوردی سکوت می‌کنند.

وی افزود: اینکه برخی افراد، نسبت به کسانی که سابقه جاسوسی دارند انقدر حساسیت نشان می‌دهند این برای ما عجیب است و فکر می‌کنیم برخی، خواسته یا ناخواسته، با پروژه نفوذ همراهی می‌کنند. این ادعا را نداریم که این اتفاق حتماً عمدی رخ می‌دهد، امّا فکر می‌کنیم شاید برخی‌ها بازیچه واقع شده‌اند.

عامری تصریح کرد: زمانی که قوه قضائیه دارد کار قانونی خود را انجام می‌دهد، این افراد نباید با اظهارات‌شان در کار این دستگاه، دخالت کنند.

دبیرکل جمعیت ایثارگران، لزوم پرهیز از پرداختن مسئولین به مسائل فرعی را مورد تأکید قرار داد و گفت: الان در کشور ما، مشکلات اقتصادی مهم است امّا برخی افراد مسائل غیر اصلی را مطرح می‌کنند. برخی‌ها نیز به جای پرداختن به مسائل اقتصادی، دنبال این هستد که راه حل سیاسی برای مشکلات پیشنهاد دهند. این یعنی منحرف کردن بحث‌های اصلی از جایگاه خودش. از طرفی باعث می‌شود که ما نتوانیم به مردمی که تحت فشار شدید اقتصادی هستند کمک کنیم.

عامری با بیان اینکه اتفاق نامتعارفی در کشور رخ نداده تا شاهد اوضاع نابه‌سامان اقتصادی باشیم، به جلسه برخی مسئولین با رسانه‌های کشور اشاره کرد و گفت: مسئولین در آن جلسه اعلام کردند که ما نفتی را که در بودجه ۵۵ دلار بسته بودیم، بالای ۷۰ دلار تا شهریور فروخته‌ایم.

وی افزود: برخی منابع اعلام می‌کنند که ما نفت را تا آخر سال پیش‌فروش کرده‌ایم. یعنی نه تنها درآمد ما کم نشده بلکه زیاد هم شده و تا آخر سال هم مطمئناً مشکلی پیش نمی‌آید. نیاز کشور هم که تغییر جدّی پیدا نکرده است. بنابراین باید ببینیم چه مشکلی وجود دارد که در کشور، این مقدار بی‌ثباتی وجود دارد و کالاها گران می‌شود و به مردم فشار می‌آید. باید به دنبال راه حل برای این موضوع رفت.

استاد دانشگاه با بیان اینکه باید بررسی شود که چرا جلسه سران قوا، نمی‌تواند مشکلات را حل کند، تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که الان وجود دارد این است که ورودی جلسات سران قوا؛ یعنی اطلاعاتی که آنجا مطرح می‌شود، خیلی کارشناسی نیست و شاید بی‌تدبیری آن‌ها باعث شده که اوضاع به همین منوال پیش رود.

عامری ادامه داد: کسانی که نسخه‌های اقتصادی‌شان را در کشور دیده‌ایم و خیلی از مشکلات، نتیجه پیشنهادات آن افراد بوده است، همان‌ها دارند برای جلسات سران قوا دستور جلسه تعیین می‌کنند.

وی با بیان اینکه باید آسیب شناسی بکنیم که چرا در این چند ماه اخیر، بهبود جدی در وضعیت اقتصادی ایجاد نشده، تصریح کرد: این در حالی است که نه درآمد ما کم شده و نه تغییر جدی در تحریم‌ها ایجاد شده است، بلکه می‌گویند قرار است از آبان‌ماه، اتفاقاتی رخ دهد. اما الان نفت ما به فروش می‌رود، پس چرا مشکل هست؟ عده‌ای بنشینند و راجع به این‌ مسائل راه حل پیدا کنند.

دبیرکل جمعیت ایثارگران، بازبینی کلی در کابینه را توسط رئیس‌جمهور ضروری خواند و افزود: همچنین باید نسبت به کسانی که نقش دبیرخانه جلسه سران قوا را ایفا می‌کنند، بازبینی بشود.

عامری با ابراز تعجب از به‌کارگیری مجدد سیف در دولت، گفت: اقداماتی از این قبیل، خیلی با سیاست‌هایی که رئیس‌جمهور اعلام می‌کنند همخوانی ندارد و با نیازها و ضروریات مملکت همجنس نیست. این مسائل باید بررسی شود تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم وگرنه دوماه باقی‌مانده تا آبان هم می‌گذرد و اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد.

وی افزود: اگر دولت، تغییرات را به طور جدّی شروع نکند فکر نمی‌کنم مشکلات حل شود. این خوب نیست که یک نفر را از جایی عزل کنند و بعد به عنوان مشاور به کار گرفته شود. یا اینکه رئیس‌جمهور صبر کند تا مجلس، وزرای اقتصادی را استیضاح کند. ضمن اینکه بعید نیست آن‌ها هم در جایی دیگر به کار گرفته شوند. اگر همه کارشان را خوب انجام داده‌اند، پس ریشه این مسائل در کجاست؟

فعّال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه بی‌تدبیری تقریباً مسجل شده است، تصریح کرد: رئیس‌جمهور باید وارد کار بشوند و اصلاحات اساسی را انجام دهند و جلوی کسانی که بحث‌های شخصی و حاشیه‌ای- که واقعاً هیچ سودی برای ملت ندارد- مطرح می‌کنند را بگیرد تا بتوانیم مشکلات مردم را راحت تر حل کنیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.