تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۹ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۴:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

اتخاذ تدابیر لازم در کربلا برای میزبانی عزاداران حسینی

همزمان با فرا رسیدن عاشورای حسینی، مقامات عراقی تدابیر امنیتی فوق‌العاده‌ای را در استان کربلا برای میزبانی از زائران سید الشهدا و تامین امنیت زوار اتخاذ کرده‌اند.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از المنار، هر ساله مراسم عاشورای حسینی با حضور میلیون‌ها تن از مسلمانان سراسر جهان در شهر کربلا برگزار می‌شود.

امسال نیز مقامات عراقی از اتخاذ آمادگی‌ امنیتی در این استان و بسته شدن خروجی‌ها و ورودی‌های استان کربلا برای تامین امنیت زوار خبر دادند. همچنین جمعی از داوطلبان برای تامین امنیت و خدمت به زائران در مراسم عاشورای حسینی اعلام آمادگی کردند.

به گفته رییس بخش انتظامات استان کربلا، شمار داوطلبان بالغ بر ۵۰۰۰ تن است که این افراد میان بین الحرمین و مرکز قدیمی شهر کربلا مستقر شده‌اند.

علاوه بر این، استانداری کربلا اعلام کرده است که روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه‌ به منظور فراهم شدن فرصتی برای اهالی این استان از جمله کارمندان بخش‌های دولتی جهت خدمات رسانی به زائران حضرت عبدالله الحسین (ع) تعطیل عمومی اعلام شده است.

عضو شورای استانداری کربلا نیز اعلام کرد که تمامی تدابیر خدماتی و امنیتی لازم برای استقبال از زائران حسینی اتخاذ شده است و اوضاع امنیتی به طور کامل تحت تسلط است و هیچ نگرانی درباره حوادث یا نقص‌های امنیتی وجود ندارد.

همچنین شرکت حمل و نقل کربلا از تجهیز حدود ۱۲ هزار خودرو در محور نجف – کربلا برای انتقال زائران حسینی خبر داد.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.