تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۵ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۴:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی محمودآباد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران با بیان اینکه عملیات ساخت پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی شهدای محمودآباد تاکنون 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است؛ گفت:این تصفیه‌خانه از محل منابع داخلی شرکت و با هزینه 50 میلیارد ریالی در حال ساخت است.

به گزارش قائم آنلاین، سیدمصطفی موسوی در گفت‌وگو ، اظهار کرد: عملیات ساخت پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی شهدای محمودآباد با ظرفیت پالایش ۷۰۰ مترمکعب در شبانه روز، در حال اجرا است که تاکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: این تصفیه‌خانه از محل منابع داخلی شرکت و با هزینه ۵۰ میلیارد ریالی در حال ساخت است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران خاطرنشان کرد: با توجـه به حضور واحدهای تولیدی آب بر در شهرک صنعتی شهدای محمودآباد، ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب به منظور پالایش فاضلاب و همچنین جلوگیری از آلودگی زیست محیطی، در دستور کار قرار دارد.

موسوی با اشاره به وضعیت ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب جدید استان متذکر شد: علاوه بر موضوع محیط زیست، تمرکز بر روی مدیریت بحران آب می‌باشد؛ لذا با پیش بینی‌هایی که در این سیستم تصفیه به عمل آمده، این شرکت در نظر دارد فاضلاب تصفیه شده را در راستای استفاده مجدد واحد های صنعتی و همچنین آبیاری فضای سبز شهرک در نظر بگیرد تا نیاز مصارف آب به حداقل ممکن تقلیل پیدا کند.

گفتنی است ۳۹ شهرک و ناحیه صنعتی در استان مازندران وجود دارد که نزدیک به ۱۵ واحد یعنی حدود ۳۷ درصد از کل نواحی و شهرک‌های صنعتی دارای تصفیه‌خانه فاضلاب هستند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.