تاریخ انتشار :جمعه ۲۳ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۹:۱۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

گروه‌های مقاومت فلسطین لغو «پیمان اسلو» را خواستار شدند

شماری از گروه‌های مقاومت فلسطین از جمله جنبش حماس از سازمان آزاید بخش فلسطین (ساف) خواستند پیمان اسلو را که در سال 1933 با رژیم صهیونیستی امضا شده، ملغا کند.

به گزارش قائم آنلاین، گروه‌های مقاومت فلسطینی از جمله جنبش حماس، جهاد اسلامی و جبهه مردمی برای آزادی فلسطین به مناسبت بیست و پنجمین سالروز امضای توافق «اسلو» در کنگره‌ای تحت عنوان «وحدت هدف ما و مقاومت گزینه ماست»، شرکت کردند.

در این کنگره که در غیاب نمایندگان «فتح» در مرکز فرهنگی شهر غزه برگزار شد، گروه‌های مقاومت فلسطین متفقا گفتند که پیمان مذکور باعث تقسیم مردم فلسطین شده و حقوق اصلی آن‌ها را سلب کرده است.

به گزارش شبکه «الجزیره»، «محمد الحرازین»،، از رهبران جهاد اسلامی گفت که معامله قرنی که دولت آمریکا به دنبال ترویج آن است، از نتایج «پیمان شوم اسلو ۱۹۹۳» است.

«خلیل الحیه» از رهبران جنبش حماس نیز گفت که وقت آن رسیده است که تیم شکست خورده اسلو از ادامه دادن به این مسیر فاجعه بار خودداری کند.

او با بیان اینکه پیمان اسلو از ۲۵ سال پیش ملت فلسطین را تقسیم کرده، تأکید داشت که تنها چیزی که از این پیمان ماند «هماهنگی امنیتی» با صهیونیست‌ها است.

گروه‌های مقاومت فلسطین در نشست  خود همچنین کشاندن رهبران رژیم صهیونیستی به پای دادگاه‌های بین‌المللی به خاطر جنایت‌هایی که مرتکب شده‌اند را خواستار شدند.

پیمان اسلو در سال ۱۹۹۳ با وساطت آمریکا بین رژیم صهیونیستی و ساف با هدف حل و فصل دادن کامل به درگیری‌ها بین فلسطینیان و صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی امضا شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.