تاریخ انتشار :جمعه ۲۳ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۸:۴۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

مغز متفکر پروپاگاندای ضد ایرانی نتانیاهو، درگیر رسوایی جنسی

سخنگوی رسانه‌ای نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که به آزار و اذیت جنسی 12 زن متهم شده، کسی است که تمام کلیپ‌های ویدئویی و شوی تبلیغاتی نتانیاهو علیه ایران را طراحی کرده است.

به گزارش قائم آنلاین،  پرونده‌های اتهامات آزار جنسی «دیوید کیز» مسئول رسانه‌ای و سخنگوی نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی برای رسانه‌های خارجی، هر روز سنگین‌تر از قبل می‌شود. علاوه بر «جولیا سالازار» نامزد انتخابات مجلس سنای ایالتی آمریکا، ۱۱ زن دیگر هم از وی به خاطر آزار و اذیت جنسی شکایت کرده‌اند.

بررسی کارنامه کیز طی سال‌های اخیر نشان می‌دهد که او مغز متفکر و طراح اصلی ویدئوهای تبلیغاتی و پروپاگاندای «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی علیه ایران است.

کیز ۳۴ ساله که از یهودیان متولد آمریکا است، در سال ۲۰۰۶ به فلسطین اشغالی مهاجرت و در جوخه استراتژیک ارتش رژیم صهیونیستی خدمت کرد. او سپس تحصیلات تکمیلی را در رشته دیپلماسی در دانشگاه تل‌آویو گذراند.

وی فعالیت‌های حرفه‌ای خود را با ایجاد وبگاهی برای فعالیت‌های به اصطلاح حمایتی و مدافع حقوق بشر آغاز کرد. برخی از کارهای او روی موضوعاتی داخل ایران، سوریه و دیگر کشورهای متخاصم با رژیم اسرائیل و بخشی دیگر از کارهای او درباره مسائل حقوق بشری در چین، روسیه و دیگر کشورهایی که به تازگی در حال نزدیک شدن به تل‌آویو هستند، متمرکز بود.

نشریه «فوروارد» در پاراگرفی برای تشریح اقدامات کیز می‌نویسد که او با «شیرین‌کاری» توانست توجهات زیادی به خود جلب کند: «در سال ۲۰۱۳ بعد از سخنرانی “محمد جواد ظریف” وزیر امور خارجه ایران در اجلاس عمومی سازمان ملل، کیز به سراغ او رفته و پرسید چه احساسی دارد وقتی از “فیسبوک” استفاده می‌کند اما بقیه مردم ایران نمی‌توانند… در سال ۲۰۱۵، زمانی که ظریف در حال سخنرانی در دانشگاه نیویورک بود، کیز و کارمندانش بین حاضران بادکنک‌های رنگی و بستنی برای جشن گرفتن اجرای حکم اعدام در ایران، پخش کردند… او همچنین با سفر به وین در جریان مذاکرات توافق هسته‌ای، با دوربین فیلمبرداری جلوی عده‌ای از دیپلمات‌های ایرانی را گرفت و از آنها پرسید “زندانی سیاسی مورد علاقه شما کیست؟”»


تصویر یکی از «شیرین‌کاری»‌های کیز

بعد از این «شیرین‌کاری‌ها» بود که وی در سال ۲۰۱۶ از سوی نتانیاهو برای حضور در سمت مشاور رسانه‌های خارجی استخدام شد. روزنامه «جروزالم پست» سال گذشته در این باره گزارش داده بود: «یک مقام ارشد نزدیک به نتانیاهو او را برای جایگاهی که خواهان بسیاری داشت، استخدام کرد».

از زمان پیوستن او به دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی، نتانیاهو در شبکه‌های اجتماعی و مدیوم‌های مختلف رسانه‌ای فعال‌تر شده و ویدئوهای مختلفی را که عموما با موضوع ایران و برای اتهام‌پراکنی یا تفرقه‌اندازی بین دولت و مردم این کشور است، منتشر کرد.

وی تا کنون ۴ کلیپ ویدئویی برای شوی تبلیغاتی نتانیاهو علیه ایران ساخته است. نخست‌وزیر رژیمی که دستش به خون چند هزار کودک و نوجوان فلسطینی آلوده است، در یکی از ویدئوها خواستار کمک جامعه جهانی به نوجوانان و مردم ایران برای مقابله با آنچه که مشکلات متعدد ادعا می‌کند، شد. (+) در ویدئویی دیگر، نتانیاهو عاجزانه برای روزی که تیم‌های فوتبال ایران و رژیم صهیونیستی بتوانند با یکدیگر مسابقه دهند، دعا کرد.

نتانیاهو همچنین در ژستی انسان‌دوستانه به مردم ایران توصیه کرد که از فناوری‌های اسرائیلی در حوزه کشاورزی بهره بگیرند تا با کمبود آب، که دولت را مقصر آن معرفی کرد، مقابله کنند. وی در ویدئویی دیگر، از اغتشاشات و ناآرامی‌های چند ماه قبل در برخی شهرهای ایران استقبل کرده و از مردم خواست که با دولت مقابله کنند.

برخلاف ادعای خود کیز مبنی بر مؤثر بودن این ویدئوها و جلب کردن توجه چند میلیون نفر به هر کدام از آنها، به نظر می‌رسد از نظر خود صهیونیست‌ها هم فسفری که دیوید کیز برای طراحی این ویدئوها سوزانده، چیزی جز «تلاش مذبوحانه» نبوده است. دکتر «راز زیمت» محقق اندیشکده مطالعات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (INSS) چندی پیش به روزنامه «هاآرتص» گفته بود مردم ایران دلسوزی ظاهری نتانیاهو را جدی نمی‌گیرند زیرا او را هم‌صدا با آمریکا در اعمال تحریم‌های اقتصادی که باعث نابسامانی اوضاع آنها شده می‌دانند.

کیز که زمانی در جمع اصحاب رسانه آمریکا و رژیم صهیونیستی به عنوان ستاره نوظهور در حمایت از اسرائیل شناخته می‌شد و روزنامه «نیویورک تایمز» نیز در سال ۲۰۱۲ از او به عنوان «پیشگام در فعالیت‌های آنلاین» یاد کرده بود، اکنون شاهد نابود شدن کارنامه خود زیر سیلی از پرونده‌های شکایت به خاطر آزار جنسی زنان است.


کیز و نتانیاهو در حال بررسی متن یکی از شوهای تبلیغاتی

وبگاه «تایمز اسرائیل» امروز (پنجشنبه) در مطلبی نوشت که این شکایت‌ها در حالی است که شنیده شده بود دیوید کیز قرار است به عنوان نماینده آتی رژیم صهیونیستی در سازمان ملل انتخاب شود.

«جولیا سالازار» ۲۷ ساله، نامزد انتخابات سنای ایالتی نیویورک روز گذشته گفته بود که سخنگوی رسانه‌ای نتانیاهو، ۵ سال پیش او را مورد آزار جنسی قرار داده بود. سالازار در توضیح دلیل صحبت درباره این موضوع اعلام کرد که می‌خواسته قبل از علنی شدن این موضوع در یک گزارش خبری که قرار است منتشر شود، درباره آزار جنسی صورت گرفته علیه خودش صحبت کند.

رسانه‌های مختلف امروز گزارش دادند که ۱۱ زن دیگر، از جمله «شیندی رایس» خبرنگار روزنامه وال استریت ژورنال از کیز به خاطر آزار جنسی شکایت کرده‌اند. رایس در توئیتی اعلام کرد که سخنگوی نتانیاهو، او را نیز مورد آزار جنسی قرار داده است.

تایمز اسرائیل  با بیان اینکه در ماه‌های اخیر با ۱۰ زن که خواستار افشا نشدن نامشان هستند، در ارتباط بوده و روایت آنها درباره آزار جنسی و سوءرفتارهای سخنگوی نتانیاهو را دریافت کرده است: «در مجموع ۱۲ زن، دیوید کیز سخنگوی بنیامین نتانیاهو برای رسانه‌های خارجی را به رفتار نامناسب نسبت به خودشان و دیگر زنان متهم کرده‌اند».

سخنگوی نتانیاهو در واکنش به این گزارش، باز هم موضوع آزار جنسی را تکذیب کرده و مدعی شد: «همه این اتهام‌ها کاملا گمراه کننده است و بسیاری از آنها کاملا نادرست هستند».


(از راست) جولیا سالازار، دیوید کیز، شیندی رایس

دیدگاه خود را به ما بگویید.