تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۲ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۵:۱۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

جهادگران ناممکن‌ها را ممکن می‌کنند

همزمان با اجرای رزمایش خدمت در سراسر کشور، به همت بسیج سازندگی در شهرهای مازندران گروه‌های جهادی در نقاط محروم استان مشغول خدمت‌رسانی و عملیات‌های عمرانی و سازندگی هستند.

به گزارش قائم آنلاین، اردوهای جهادی که در سال‌های اخیر با لبیک گفتن جوانان انقلابی کشورمان به فرمان رهبر معظم انقلاب به شکوفایی رسید به جبهه‌ای تبدیل شده است که در آن علاوه بر نمایان شدن اخلاص این جهادگران، سازندگی نقاط محروم استان مازندران و صد البته خودسازی جوانان متعهد ایرانی رقم می‌خورد.

جهاد با نفس مهم‌ترین دستاورد اردوهای جهادی

آری مهمترین دستارود در اردوهای جهادی، جهاد با نفس است همان جهاد اکبر. اینکه انسان با غروری که تحصیلات و جایگاه اجتماعی به او می‌بخشد از تمام لذت‌های راحتی فردی چشم بپوشد و خود را وقف خدمت به دیگران کند سبب صیقل روح و نفس جهادگر می‌شود و از سویی دیگر باعث ایجاد انگیزه و امید در مردمی که در این مناطق زندگی می‌کنند می‌شود.

مردمانی که مدتهاست با فقر و نبود امکانات اولیه زندگی دست و پنجه نرم می‌کنند و وقتی می‌بییند عده‌ای جوان تحصیل‌کرده با رضایت کامل و به صورت داوطلبانه و بدون هیچ چشم‌داشتی برای آبادانی روستا و شهرشان تا حد امکان تلاش می‌کنند انگیزه فعالیت و زندگی در آنان بیشتر می‌شود و به انقلاب و راهی که به سختی به دست آوردند امیدوار خواهند شد و با وجود تمام نارضایتی‌ها و کاستیها که تحریم‌ها بر کشور وارد کرده است، استقامت خواهند کرد.

در این گزارش به عملکرد بسیجیان و نیروهای مردمی شهرهای نور، محمودآباد و جویبار که با مشارکت هشت قشر ب سیج شامل بسیج مهندسین عمران، مهندسین کشاورزی، دانشجویان، طلاب، دانش آموزان متوسطه، جامعه پزشکی و غیره به مناطق محروم اعزام شده‌اند، می‌پردازیم و روایت عشق و خدمت آبادانی را در قاب اردوهای جهادی به تصویر می‌کشیم.

*نور امید در دل محرومان


*محمودآباد و تجلی خدمت‌رسانی