تاریخ انتشار :شنبه ۱۰ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۸:۰۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

عزل یک وزیر و چهار مسئول ارشد تونس در ارتباط با اتهام فساد

نخست‌وزیر تونس امروز یک وزیر و چهار مسئول ارشد این کشور را که با اتهامات فساد مواجه هستند، عزل کرد.

به گزارش قائم آنلاین، یک منبع رسمی تونس اعلام کرد که «یوسف الشاهد» نخست‌وزیر این کشور امروز جمعه، وزیر انرژی و چهار نفر از مسئولان ارشد وزارت انرژی را برکنار کرد.

خبرگزاری رویترز با اعلام این خبر افزود که وزیر انرژی، مشاور وزیر، مدیر کل بخش سوخت، رئیس بخش فعالیت‌های نفتی و مدیر کل امور حقوقی وزارت انرژی را برکنار و اداره کل نظارت را مأمور اجرای تحقیقات گسترده کرد.

نخست‌وزیر تونس همچنین دستور اجرای تحقیقات گسترده در وزارت انرژی را صادر کرد.

اقدام الشاهد برای برکناری این مسئولان در حالی است که اخیرا ۵۰ وکیل حقوقی تونس شکوائیه‌ای علیه الشاهد به دستگاه قضایی ارائه و او را به دریافت پول‌هایی از انگلیس با هدف بدنام کردن اعتراضات اجتماعی اخیر در تونس و بهره‌برداری از آن به نفع خود، متهم کردند.

اوایل ماه جاری میلادی روزنامه گاردین انگلیس نوشت که لندن مبالغی مالی به شرکت تبلیغات جهانی به منظور حمایت از دولت تونس به دنبال تظاهرات اخیر مردمی در این کشور در اعتراض به بودجه عمومی و افزایش قیمت‌ها، پرداخت کرده است.

سفارت انگلیس در تونس البته این خبر را تکذیب و تأکید کرد که «دولت انگلیس کمک‌های فنی به تونس ارائه می‌کند که از طریق برنامه‌های توسعه‌ای و کمک به بخش عمومی برای تعامل شفاف با ملت تونس صورت می‌گیرد.»

دیدگاه خود را به ما بگویید.