تاریخ انتشار :پنج شنبه ۸ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۰۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

فعالیت ۳۰ موسسه قرآنی در شهرستان جویبار

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان جویبار گفت: 30 موسسه و خانه قرآن در شهرستان جویبار در حال فعالیت هستند اما برخی به دلیل عدم‌حمایت مالی در معرض تهدید به تعطیلی است.

به گزارش قائم آنلاین، حجت‌الاسلام قنبرعلی بهرامی چهارشنبه‌شب در مجمع خیرین قرآنی شهرستان جویبار بابیان اینکه قرآن برکت زندگی مسلمانان است گفت: تنها راه هدایت و آرامش بشر در هدایت عامه و خاصه قرآن کریم است.

وی با اشاره به اینکه در مورد برکات قرآن و آیات و روایت‌های زیادی از معصومین (ع) وجود دارد اظهار کرد: درمان بسیاری از مشکلات کشور در قرآن است و بسیاری آسیب‌های اجتماعی ناشی از عمل نکردن به دستورات الهی قرآنی است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی جویبار خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز قرآن مهجور و غریب و در خانه‌ها فقط در طاقچه‌ها است درحالی‌که همواره این کتاب مقدس باید باز باشد زیرا راه‌حل تمام مشکلاتمان در آنجا نوشته‌شده است.

بهرامی بیان کرد: ۳۰ موسسه و خانه قرآن در شهرستان جویبار در حال فعالیت هستند که از این تعداد ۸ موسسه و یک‌خانه قرآنی شهری و ۲۱ خانه قرآنی روستایی است.

وی به مشکلات پیش روی این حوزه اشاره عنوان کرد: بعضی از مؤسسات و خانه‌های قرآنی به دلیل کمبود بودجه و عدم‌حمایت مالی در معرض تهدید به تعطیلی هستند زیرا در سال گذشته بودجه در نظر گرفته‌شده برای این بخش یک‌میلیون تومان بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی جویبار تأکید کرد: نباید بگذاریم نور و برکات قرآنی در کشور و شهرمان خاموش شود.

بهرامی در پایان با گلایه از برخی والدین گفت: برای فرزندان خود در مسائل مختلف شاید میلیون‌ها تومان هزینه کنیم ولی چه مقدار برای دین و قرآن فرزندانمان هزینه کردیم؟ باید در روز قیامت پاسخگوی این قصور باشیم.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.