تاریخ انتشار :پنج شنبه ۸ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۱۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

خسارت ۵۰۰ میلیون تومانی سیل در لاریجان

بخشدار لاریجان با اشاره به اینکه این سیل در سال‌های قبل هم رخ می‌داد اما به این شدت نبود، گفت: احتمال وقوع دوباره سیل در لاریجان وجود دارد.

به گزارش قائم آنلاین، رضا مقدم در گفت‌وگو ، با بیان اینکه بر اثر وقوع سیل تا این لحظه روستای گزانه حدود ۶۰ میلیون تومان و شهر گزنک حدود ۵۰۰ میلیون تومان خسارت دید، اظهار کرد: از بالای قله یخ‌ها آب و با شدت بسیار به سمت پایین سرازیر می‌شوند و هیچ راهی جهت جلوگیری این سیل وجود ندارد.

وی با بیان اینکه آب شدن یخ و برف‌های قله دماوند عامل وقوع سیل است، گفت: گرمای بی‌سابقه دما موجب این اتفاق شد.

بخشدار لاریجان با اشاره به اینکه این سیل در سال‌های قبل هم رخ می‌داد اما به این شدت نبود، تاکیدکرد: احتمال وقوع دوباره سیل در لاریجان وجود دارد.

این مسئول با عنوان اینکه سیل اخیر لاریجان هر سدی را از پا در می‌آورد و حتی سد هم چاره کار نیست، تصریح کرد: رعایت حریم رودخانه در ساخت و ساز لاریجان را باید جدی گرفت.

مقدم ادامه داد: منازلی که در سیل اخیر صدمه دیدند در زمان‌های بسیار دور و دهه‌های پیش در نزدیکی بستر رودخانه ساخته شده بودند که صدمه دیدند.

وی با بیان اینکه در صورت نیاز افرادی که منزل مسکونی آنها در مجاورت رودخانه و سیلاب قرار دارد باید منزل را تخلیه کنند، تصریح کرد: این سیل به باغداران و استخرهای پرورش ماهی و طرح‌های عمرانی ‌شهر گزنک خسارت وارد کرد.

بخشدار لاریجان بیان کرد: فقط تغییر شرایط جوی و پایین آمدن دما می‌تواند باعث جلوگیری شود و این سیلاب هر ساله وجود داشت.

مقدم در پایان با اشاره به اینکه شدت سیل سالیانه به این صورت نبود،گفت: در شهریور ماه سال ۹۰_۹۱ و سال ۱۳۶۹ شاهد چنین سیلابی بودیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.