تاریخ انتشار :پنج شنبه ۸ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۱۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

حماس: اظهارات عباس موضع ملت فلسطین نیست

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تأکید کرد که اظهارات رئیس تشکیلات به هیچ وجه تصویرگر موضع ملت فلسطین نیست.

به گزارش قائم آنلاین، سامی ابوزهری، سخنگوی رسمی حماس تأکید کرد که اظهارات محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین مبنی بر تمایل او به تشکیل کشور فلسطینی بدون سلاح، اظهاراتی شخصی بوده و به هیچ وجه تصویرگر موضع ملت فلسطین نیست.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، ابوزهری در توئیتی نوشت، این اظهارات تصویرگر فرهنگ رهبران فتح بوده که بر پایه عادی‌سازی روابط و همزیستی با اشغالگران صهیونیست شکل گرفته است.

رسانه‌های عبری گزارش دادند که محمود عباس روز سه‌شنبه در دیدار با هیأت صهیونیستی گفته است، از تشکیل کشور فلسطین بدون سلاح حمایت می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از القدس‌العربی، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در ادامه افزود: می‌خواهم کشور فلسطینی بر اساس مرزهای ۶۷ بدون ارتش تشکیل شود و نیروهای پلیس با خود باتوم حمل کنند نه سلاح و به جای جنگنده و تانک ترجیح می‌دهم مدارس و بیمارستان‌ها احداث شود و بودجه‌ و منابعی برای موسسات اجتماعی اختصاص داده شود.

یکی از نزدیکان محمود عباس این اظهارات وی را تایید و تاکید کرد که قبلا هم اظهارات مشابهی از وی ایراد شده بود.

در همین راستا، تزیپی لیونی، رئیس اپوزیسیون رژیم صهیونیستی در صفحه شخصی خود در توییتر اعلام کرده بود: رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در حال حاضر موافق تشکیل کشور فلسطینی عاری از  هرگونه سلاح است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.