تاریخ انتشار :سه شنبه ۶ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۹:۲۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

نقوی‌حسینی: لاهه به نفع ایران رأی می‌دهد

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تشکیل دادگاه دیوان لاهه برای رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا در خصوص اعمال تحریم‌های جدید بر خلاف توافق برجام گفت: وزارت خارجه با استفاده از ظرفیت بین‌المللی راه نوینی را انتخاب کرده و ما استدلال قوی داریم که فکر می‌کنیم در نهایت لاهه به نفع ما رای دهد.

به گزارش قائم آنلاین، سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو ، با بیان این مطلب اظهار داشت: استدلال ایران قوی است چون توافق بین‌المللی امضاء شده که طرفین متعهد به اجرای آن بودند ولی طرف مقابل نه تنها به تعهدات بین‌المللی عمل نکرده که بر خلاف موازین بین‌المللی از آن خارج شده و زیر همه چیز زده است.

وی افزود: با توجه به این استدلال قوی ایران قطعا دادگاه لاهه به آن توجه خواهد کرد چون لاهه دادگاهی است که مرجع رسیدگی به توافقات بین‌المللی است و باید عدالت خود را نشان دهد. بخصوص در مواردی که کشوری به تعهدات عمل نکرده و از توافق بیرون آمده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با این پیش بینی که لاهه به استدلال ایران رای مثبت می‌دهد، گفت: اگر لاهه به نفع ما رای دهد با توجه به جایگاه بین‌المللی‌اش احکام صادره ضمانت اجرایی خواهد داشت و قطعا می‌تواند در تحریم آبان اثر داشته باشد.

وی افزود: اگر آمریکا رای لاهه را نپذیرد حتما ابزاری برای اقدام آمریکا وجود دارد قطعا این محکمه قضایی ابزارهای اجرایی لازم را دارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.