تاریخ انتشار :سه شنبه ۶ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۹:۱۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

داوودی: باید مشخص شود کدام شرکت‌های ایرانی با کشتی‌های خارجی قرارداد بستند؟

یک عضو کمیسیون کشاورزی در رابطه با پیگیری کمیسیون پیرامون صید غیرمجاز ماهی توسط کشتی‌های چینی گفت که در جلسه کمیسیون، قرار بر این شد بررسی‌های دقیقی پیرامون این موضوع صورت بگیرد. نظر کمیسیون بر این است که ابتدا مشخص شود مالکیت این کشتی‌ها با کدام کشور است؟ یا کدام شرکت‌های ایرانی با کشتی‌های خارجی قرارداد بستند؟

به گزارش قائم آنلاین، یوسف داوودی در گفت‌وگو ، با اشاره به موضوع صید غیرمجاز کشتی‌های چینی در خلیج فارس اظهار کرد: بر اساس اطلاعات واصله این کشتی‌ها به شکل ترال صید می‌کنند، یعنی تورهایشان را پایین می‌اندازند و به صورت جارویی به صید ماهی می‌پردازند. این نوع صید به محیط زیست آب صدمه اساسی وارد می‌کند.

وی ادامه داد: اینها باید در عمق ۳۰، ۴۰، ۷۰ یا ۸۰ متر صید کنند، اما از حد مجاز پایین‌تر رفته که این مساله به محیط زیست آب اشکالات اساسی وارد می‌کند.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با بیان اینکه جلسه روز یکشنبه کمیسیون کشاورزی درباره این موضوع و با حضور تعدادی از صیادان جنوب کشور برگزار شد، تصریح کرد: قرار بر این شد که همه این مسائل و موارد مورد بررسی قرار گیرد و کنترل شود. این مساله که مالکیت این کشتی‌ها با کدام کشور است یا این‌که کدام شرکت‌های ایرانی با کشتی‌های خارجی قرارداد بستند، باید مشخص شود.

داوودی در پایان گفت: در جلسه روز یکشنبه کمیسیون قرار بر این شد که کمیسیون اطلاعات را جمع‌آوری کرده و این قضیه را به طور دقیق پیگیری کند، چون این قضیه، قضیه حساسی است و امکان نابودی گونه‌های مختلف ماهی را به همراه دارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.