تاریخ انتشار :دوشنبه ۵ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۷:۰۱ ب.ظ
فاقددیدگاه
درخشش قائم‌شهری‌ها در میدان جاکارتا

خداحافظی بهداد از دنیای وزنه‌برداری با طلایی شدن در جاکارتا

بهداد سلیمی، با کسب مدال طلا، با درآوردن کفش‌ها و بوسیدن وزنه از دنیای وزنه‌برداری خداحافظی کرد.

به گزارش قائم آنلاین، مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتای اندوزی در این کشور در حال برگزاری است و مدال‌آوری ورزشکاران ایرانی همچنان ادامه دارد.

در آخرین روز از این مسابقات، امروز، وزنه‌بردار سنگین وزن قائم‌شهری به روی تخته رفت و با ورزشکارانی از کشورهای ازبکستان، پاکستان، چین تایپه، سوریه و ترکمنستان به رقابت پرداخت.

بهداد سلیمی، که در دسته  ۱۰۵+ وزنه می‌زد در نخستین حرکت یک‌ضرب موفق شد تا وزنه ۲۰۰ کیلوگرمی را بالای سر ببرد و در دومین حرکت از عهده وزنه ۲۰۶ کیلوگرمی برنیامد و سه چراغ قرمز گرفت و در سومین حرکت توانست وزنه ۲۰۸ را بالای سر ببرد و به  مقام دوم در حرکت یک‌ضرب دست پیدا کند.

در حرکات دوضرب این وزن، بهداد سلیمی، در نخستین حرکت خود وزنه ۲۳۷ کیلوگرمی را بالای سر برد تا مدال نقره خود را قطعی کند و در دومین حرکت خود وزنه ۲۴۶ کیلوگرمی را مهار کرد و در حرکت آخر وزنه ۲۵۴  را بالای سر برد تا با جایگاه اولی و مدال طلا به کار خود در حرکت دوضرب پایان دهد و با مجموع ۴۶۱ کیلوگرم قهرمان شود.

این پهلوان قائم‌شهری، که عنوان قوی‌ترین مرد جهان را هم در کلکسیون افتخارات خود یدک می‌کشد، بعد از کسب این مدال طلادر حالی که اشک می‌ریخت، از دنیای پولاد سرد خداحافظی کرد.

وی با بیان اینکه خیلی وقت بود که به این موضوع فکر می‌کردم تا جا برای جوانترها باز شود ، گفت: برای به‌دست آوردن این مدال جنگیدم و خدا به من کمک کرد تا شرمنده مردم نشوم.

بهداد سلیمی، با کسب مدال طلا، با درآوردن کفش‌ها و بوسیدن وزنه از دنیای وزنه‌برداری خداحافظی کرد.

به گزارش فارس، رزیتا علیپور، بانوی کاراته‌کا قائم‌شهری، روز گذشته توانست به فینال مسابقات کاراته در وزن منفی ۶۱ کیلوگرم راه پیدا کند در فینال به مصاف حریف چینی خود رفت که با رأی داوران بازنده اعلام شد و  مدال نقره گرفت و توانست نخستین بانوی صاحب مدال در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا باشد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.