تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۹ مرداد ۹۷.::. ساعت : ۶:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

قیمت طلا بالا رفت

با تضعیف ارزش دلار تقاضا برای طلا در بازارهای جهانی افزایش و قیمت این فلز گران‌بها بالا رفت.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از رویترز، در معاملات امروز با امید به کاهش تنش‌ها میان آمریکا و چین که موجب فشار بر دلار شد و تقاضا برای طلا را بهبود داد، قیمت این فلز گران‌بها افزایش یافت.

هر اونس طلا با ۲٫۹۲ دلار افزایش ۱۱۸۷٫۱۷ دلار فروخته شد. این فلز گران‌بها هفته گذشته به کمترین میزان از ژانویه ۲۰۱۷ برابر با ۱۱۵۹٫۹۶ دلار در هر اونس رسید.

ارزش طلا هفته گذشته ۲٫۲ درصد کاهش یافت و ششمین هفته متوالی کاهشی را رقم زد. همچنین این فلز گرانبها بدترین عملکرد هفتگی از ماه دسامبر را نیز رقم زد.

قیمت طلا از بالاترین رقم در ماه آوریل در اثر رشد ارزش دلار، بیش از ۱۳ درصد کمتر شده است.

در آن زمان، در میان اختلافات تجاری و بحران ارز در ترکیه، سرمایه‌گذاران به دنبال مکانی امن برای ذخیره دارایی‌ها بودند و دلار را به طلا ترجیح دادند.

اما در آستانه مذاکرات تجاری در سطوح پایین میان مقامات چین و آمریکا در واشنگتن در روز سه شنبه و چهارشنبه، رشد دلار کند شد.

شاخص دلار که ارزش این ارز را در برابر سبدی از ارزهای بین‌المللی می‌سنجد ، امروز به ۹۶٫۱۷۵ واحد رسید. این شاخص بدترین عملکرد روزانه در نزدیک به یک ماه گذشته را در روز جمعه داشت.

ذخایر طلای گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا در جهان در روز جمعه نسبت به روز پنج شنبه ۰٫۱۵ درصد کاهش یافت و به ۷۷۲٫۲۴ تن رسید.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.