تاریخ انتشار :شنبه ۲۷ مرداد ۹۷.::. ساعت : ۸:۲۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

همه دستگاه‌ها در برگزاری برنامه‌های سالروز ورود آزادگان با جدیت ورود پیدا كنند

مدیركل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت: همه دستگاهها در برگزاری شایسته برنامه‌های سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، مشاركت فعال داشته و با جدیت ورود پیدا كنند.

به گزارش قائم آنلاین، ایران اسلامی، شاهد حضور کبوتران سبکبالی بود که پس از سال ها حضور در اسارت گاهها، قدم به خاک پاک میهن اسلامی گذاشتند و سرانجام این کبوتران از بند رسته ، پس از تحمل دوران رنج و مشقت ناشی از اسارت به آغوش گرم ملت خود برگشتند.

بیست و شش مرداد، یادآور ایمان راسخ بزرگ مردانی است که در برابر همه ناجوانمردی های دشمنان ایستادند و از مرارت ها و شکنجه های مزدوران بعثی ، هراسی به خود راه ندادند.

آزادگان ، اسطوره های صبر و مقاومت و مظهربارز ایستادگی اند. اینان پس از سالها،با تحمل شرائط طاقت فرسا ،حلاوتی به یاد ماندنی را به كام ملت بزرگ ایران چشاندند.

ایستادگی و مقاومت آزادگان سرافراز در طول سال های سخت اسارت، نه تنها روحیه دشمنان را از بین برد بلکه ملت ایران را سربلند و همگان را به تعظیم و احترام در مقابل سرو قامتان همیشه استوار جمهوری اسلامی ایران وادار نمود.

آزادگان بیدار دل، با الهام از مکتب انسان ساز اسلام و سیره ائمه اطهار و با درس گرفتن از زندگی انقلابی و حماسه ساز حضرت زینب(س) ((اسوه صبر و پایداری))، توانستند دوران دشوار اسارت را پشت سر نهند و شکوه مقاومت و سرافرازی را در صحیفه درخشان ایران اسلامی ثبت کنند.

هدایت مظلومی مدیر كل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار ما ضمن گرامی داشت ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان عزیز به میهن اسلامی گفت: آزادگان انسانهای مخلص، مقاوم و صبوری هستند كه در سیاه چالهای دشمن با تحمل شكنجه ها ، سختی ها و دشواری ها ، هرگز تسلیم ظلم و ستم نشده و با استقامت و مقاومت خویش، از آرمان های خود دست نكشیدند و مردانه ایستادند و تا آخرین لحظات از كیان اسلامی و ارزش های دینی دفاع كردند.

مظلومی ایثار و مجاهدت آزادگان عزیز را قابل تقدیر دانست و گفت: اینان پیام آوران آزادگی ، عزت و افتخار بزرگ برای ملت ما هستند. وی تصریح كرد: این ایام فرصت مناسبی است تا همه آحاد جامعه تكریم و سپاسگزاری خود را نسبت به این عزیزان ادا كنند .

وی افزود: برنامه های روز آزادگان باید مطابق با جایگاه والای این عزیزان برگزار گردد و همه دستگاهها در برگزاری شایسته برنامه‌های سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، مشاركت فعال داشته و با جدیت ورود پیدا كنند.

وی با اشاره به اینكه آزادگان گنجینه های ارزشمند نظام هستند اظهارداشت: امروز فرهنگ آزادگی و استقامت باید به نسل جدید و آینده جامعه انتقال پیدا كند و خاطرات دوران اسارت این عزیزان بصورت مكتوب در تاریخ انقلاب اسلامی ایران ثبت و درج گردد.

مدیر كل بنیاد شهید مازندران، نهادینه كردن فرهنگ مقاومت، استقامت و پایداری، معرفی و شناساندن آزادگان عزیز، تكریم از آنان و خانواده های صبورشان، استفاده از ظرفیات های جامعه ایثارگری بویژه مؤسسه پیام آزادگان ، انجام برنامه های فرهنگی و تبلیغی و… از سیاست های اجرایی بنیاد در ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی ذكر كرد.

مظلومی در خصوص برنامه های ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به ایران اسلامی اظهار داشت: گردهمایی آزادگان با حضور خانواده های آنان با ویژه برنامه های متنوع فرهنگی همراه با تجلیل و تقدیر در ۲۲ شهر این استان برگزار می شود.

وی بیان خاطرات از سوی آزادگان در صدا و سیما و نماز جمعه، مصاحبه رادیویی ،پخش تیزر و زیر نویس از طریق شبكه استانی،ارسال پیامك، دیدار و تجلیل از آزادگان ، عیادت از آزادگان بستری در منازل و بیمارستانها تبلیغات شهری و محیطی،هماهنگی با ائمه جمعه استان جهت اختصاص بخشی از سخنان خود در خطبه های نماز جمعه در ارتباط با آزادگان، اطلاع رسانی، برگزاری مسابقات فرهنگی –ورزشی و… را از دیگر برنامه های سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی عنوان كرد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.