تاریخ انتشار :جمعه ۲۶ مرداد ۹۷.::. ساعت : ۸:۳۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

اصلاح‌طلبان به تناقض‌گویی افتاده‌اند

دبیرکل جمعیت ایثارگران گفت: اصلاح‌طلبان از طرفی می‌گفتند با تعامل با دنیا، تمام مشکلات، حتی مشکل آب خوردن را برطرف می‌کنیم و در سطح جامعه هم مدام می‌گویند حرف مردم را بشنوید، امّا از طرف دیگر شاهد هستیم که مطالبات سیاسی خودشان را مطرح می‌کنند.

به گزارش قائم آنلاین، محمّدجواد عامری، دبیرکل جمعیت ایثارگران در گفت‌وگو با اشاره به طرح برخی مطالبات سیاسی از سوی برخی چهره‌های اصلاح‌طلب گفت: برخی‌ها شعار مردمی بودن می‌دهند اما فقط از مردم به عنوان ابزار استفاده می‌کنند. این‌ها یا در بین مردم نیستند یا دروغگو هستند. اگر کسی به میان مردم برود، می‌بیند که مردم از گرانی و بالا بودن اجاره مسکن و بیکاری در رنج هستند.

وی ادامه داد: مشکل رکود در کل کشور بدیهی است و دولت بارها اعلام کرده که ما این طرح‌ها را اجرا می‌کنیم تا از رکود خارج شویم، ولی نتوانسته‌اند. گفتند با برجام از رکود خارج می‌شویم که متأسفانه نتوانستند.

عامری با بیان اینکه اصلاح‌طلبان به تناقض‌گویی دچار شده‌اند، تصریح کرد: آن‌ها از طرفی می‌گفتند با تعامل با دنیا، تمام مشکلات، حتی مشکل آب خوردن را برطرف می‌کنیم و در سطح جامعه هم مدام می‌گویند حرف مردم را بشنوید، امّا از طرف دیگر شاهد هستیم که مطالبات سیاسی خودشان را مطرح می‌کنند.

دبیرکل جمعیت ایثارگران به وجود جنگ اقتصادی برای از پای درآوردن ایران اشاره کرد و با بیان اینکه دشمنان می‌گویند برای به زانو درآوردن ایران راهی جز جنگ اقتصادی نداریم، اظهارداشت:  دوستان این افراد (اصلاح‌طلبان) در دولت هم می‌گویند ما با جنگ اقتصادی مواجه هستیم، مردم هم همین را می‌گویند، امّا از طرفی، یک عده‌ای به دنبال این هستند که مسائل باندی و جناحی خودشان را دنبال کنند و این برای روشن شدن چهره این افراد کافی است.

عامری افزود: در شرایطی که حتی سلطنت‌طلبان هم به جنگ اقتصادی اذعان دارند، برخی‌ها مسائلی چون رفع حصر و مسائلی از این قبیل را مطرح می‌کنند.

وی با بیان اینکه حالت خوشبینانه‌ این است که این افراد با مردم بیگانه‌اند، تصریح کرد: حالت دیگر این است که این افراد، مشکلات را می‌بینند اما به دلایل مختلف از جمله اینکه خودشان در به‌وجودآمدن مشکلات مقصر هستند و دوم اینکه مشکل معیشتی مردم، خیلی برای آن‌ها مسئله‌ای نیست، آن را مطرح نمی‌کنند. در چنین برهه‌هایی است که مردم دوست و دشمن خود را بهتر می‌شناسند.

فعّال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه در این مقطع، نباید مسائل سیاسی و اختلافات جناحی را پررنگ کنیم، تصریح کرد: الان زمان کمک به دولت است. چون کمک به دولت، کمک به نظام است.

عامری افزود: این بدیهی است که افرادی که تکرار می‌کردند به روحانی رأی بدهیم و کسانی که با قاطعیت از روحانی حمایت می‌کردند و ریشه حل همه مشکلات در کلید روحانی که برجام است، می‌دانستند، در به‌وجودآمدن وضعیت موجود مقصر هستند. مردم اینها را می‌دانند امّا الان منافع کشور و نظام حکم می‌کند که ما خیلی این مسائل را پررنگ نکنیم. خود مردم می‌دانند. الان باید همه دست به دست هم بدهیم. زمان آن نیست به خاطر مسائل کوچک تر مسائل بزرگ تر را فدا کنیم.

دبیرکل جمعیت ایثارگران با بیان اینکه قطعاً می‌توانیم بر مشکلات کنونی چیره شویم، خاطرنشان کرد: زمان جنگ که هزینه‌های فوق‌العاده‌ای به کشور تحمیل شده بود، کشور را با درآمد سالیانه هفت میلیارد دلار اداره می‌کردیم، در حالی که الان فقط درآمد سالیانه حاصل از فروش نفت ۵۰ میلیارد دلار است و با سایر درآمدها، مجموعاً بیش از ۱۰۰ میلیارددلار درآمد داریم.

عامری ادامه داد: در زمان جنگ، برای انجام کارهای خود، به کارشناسان کشورهای دیگر نیاز داشتیم و برای مسائل موشکی، از لیبی کارشناس می‌آوریم. اما الان ما در دانشگاه فریاد می‌زنیم که آماده حل مشکلات هستیم، فقط باید واگذار کنند.

وی، حل بسیاری از مشکلات را در گرو هماهنگی دانست، و اظهار داشت: فکر می‌کنیم یکی از بزرگترین مشکلات دولت، عدم فرماندهی واحد در اقتصاد است. هر کدام از وزرا یا معاونین رئیس جمهور یک حرف می‌زنند. حتی برخی استراتژی‌ها را شفاف اعلام نمی‌کنند. مثلاً ما بارها گفته‌ایم که دولت بیاید بگوید قیمت دلار یا ارز را کنترل می‌کنم اما مردم مطمئن باشند مشکل معیشتی پیدا نمی‌کنند چون درآمد دولت ثابت است و مشکلی پیدا نکرده است.

استاد دانشگاه امیرکبیر، احتکار کالاها توسط برخی افراد سودجو را مورد اشاره قرار داد و با قدردانی از قوه قضائیه در برخورد با آن‌ها گفت: امدواریم این کار، با جدیت دنبال شود و اینطور نباشد که یکی دوهفته انجام شود بعد رها شود. امیدواریم قوه قضائیه، سرافراز از این امتحان خارج شود و بتواند با مفسدان برخورد جدی بکند.

عامری افزود: دولت و مجلس هم باید طوری قوانین را تنظیم کنند که اجازه فرصت طلبی داده نشود و مشکلی که در بحث ارز و سکه پیش آمد، تکرار نشود.

وی خاطرشان کرد: در جلسه دولت تذکر داده شده بود که جلوی برخی تخصیص ارزها گرفته شود و چه ضرورتی دارد به افرادی که سفرهای غیرضروری خارجی انجام می‌دهند، ارز با قیمت ۴۲۰۰ بدهیم، امّا یکماه طول کشید تا این موضوع عملی شد. چرا باید این کار یکماه طول بکشد. بنابراین همه مشکلات به تدبیر برمی‌گردد و گرنه نیروهای آماده به کار و انقلابی در کشور زیاد داریم.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.