تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۲ مرداد ۹۷.::. ساعت : ۹:۳۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

سؤال چه دادیم و چه گرفتیم من را از روحانی جدا کرد

مشاور و سازنده فیلم تبلیغاتی روحانی در انتخابات 92 می‌گوید پس از آنکه ایده داده‌ها و ستا‌نده‌ها در برجام متوازن نیست، معترض دولت روحانی شده است.

به گزارش قائم آنلاین، حسین دهباشی در گفت‌وگو با شرق اظهار داشت: در ماجرای برجام من گفتم که به هيچ وجه با آمريکا مشکل ندارم. من حتي در چارچوب منافع ملي کشور و نظام، با مذاکره با هيچ کشوري مشکل ندارم؛ اما اين نکته وجود دارد که من با عقل خودم سنجيدم چه چيزي به طرف مقابل داديم و چه چيزي گرفتيم! من مي‌گويم هرکسي سهمي داشت و به اندازه سهمش مسئول است.
وی در پاسخ این سؤال که برخي‌ها در تحليل سخنان شما معتقدند که به دليل اختلافتان در گرفتن مسئوليت در دولت روحاني، حب مسئوليت باعث شده که دچار چنين چرخش‌هايي شويد. نظرتان چيست؟می‌گوید: اين افراد شاهدمثال يا دليلي هم براي اين تحليل شتابزده و نادرست خود دارند؟ اولين يادداشت‌هاي انتقادي من زماني بود که بيشترين مسئوليت را در دولت داشتم. زماني که در مرکز استراتژيک رياست جمهوري و سازمان مناطق آزاد حضور داشتم.
دهباشی در پاسخ این سؤال که با اين نگاه چرا زودهنگام از دولت خارج نشديد؟، گفت:
يعني شما نمي دانيد من در هيچ سمتي برکنار نشده و همه جا و با وجود اصرار مقامات بالاتر خودم استعفا دادم؟ من مدتي را در ابتداي دولت تحمل کردم. چون فکر کردم اگر کمي تحمل کنم، شايد وضعيت بهتر بشود. تا اينکه برجام اتفاق افتاد و براي من حکم تير خلاص داشت. روزي دوست عزيزم، دکتر هادي خانيکي، من را به دفترشان دعوت کردند. آن روز به من گفت: «حسين! آقاي روحاني و اطرافيانش تو را دوست دارند و به همين دليل نگاه به تو مثل نگاه به يک کارمند نيست؛ اما سؤالي از تو دارم: آيا دوست داري روشنفکر باشي يا فعال سياسي؟». پرسيدم که فرق آن دو چيست؟ دکتر گفتند: معني فعال سياسي اين است که شما در يک تيم کار مي‌کنيد و در قالب آن تيم نظرات خودت را مطرح مي‌کني.
تا جايي که توانستي از آن دفاع مي‌کني اما اگر به نظرات تو تمکين نکردند، در نهايت بايد حرف رئيس تيم را گوش دهي. اما روشنفکر يعني داور وسط بازي فوتبال. او به نفع هر کسي که از نظر داوري خودش درست باشد، سوت مي‌زند. حالا تو مي‌خواهي کدام يک را انتخاب کني؟ همان موقع گفتم آقاي دکتر بار سنگيني را از دوش من برداشتيد. با اين تعريف شما از واژه‌ها، من مي خواهم روشنفکر باشم. گفت: پس ديگر تو نمي‌تواني داخل تيم باشي. همان موقع کاغذ و قلم برداشتم و از تمام مسئوليت‌هايم استعفا دادم. خانيکي به من گفت: منظورم اين نبود که استعفا بدهي؛ هدفم اين بود که رفتارت را اصلاح کني. اما من خودم را مي شناسم و نمي‌توانستم فعال سياسي باشم. آمدم بيرون و کل حقوقم را برگرداندم به جز سکه‌اي که آقاي روحاني يادگاري به من داده بودند.
مشاور سابق روحانی در پاسخ این سؤال که «از اکثر اصلاح‌طلبان چه ديده‌ايد که فکر مي‌کنيد براندازند؟»، اظهار داشت: من شخصي نيستم که در هسته مرکزي همه جناح هاي سياسي باشم، ولي وقتي به يادداشت هاي آن نگاه مي‌کنم که منتقد ولايت فقيه، منتقد شوراي نگهبان و به قرائت امروز مخالف حتي ظواهري مثل حجاب اجباري‌اند، خب نتيجه مي‌گيرم قائل به نظام جمهوري اسلامي نيستند!

دیدگاه خود را به ما بگویید.