تاریخ انتشار :دوشنبه ۱ مرداد ۹۷.::. ساعت : ۵:۱۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

چرخه‌ کامل سیستم مدیریت امنیت اطلاعات طراحی و پیاده‌سازی شد

محققان در کشور موفق به طراحی و پیاده‌سازی سیستمی برای مدیریت امنیت اطلاعات در کشور شدند تا خودمحورسازی سازمان‌ها در راستای طراحی، پياده‌سازی‌، استقرار و نگهداشت سيستم مديريت امنيت اطلاعات انجام شود.

به گزارش قائم آنلاین، سید علیرضا مهدوی اردستانی مدیر عامل شرکت دانش بنیان داده پردازان آبشار که دارای رتبه یک نظام ملی امنیت اطلاعات (نما) از سازمان فناوری اطلاعات است با بیان اینکه فعالیت در زمینه مشاوره، آموزش و تولید نرم افزارهای مدیریت فناوری و امنیت اطلاعات، حوزه های اصلی فعالیت این شرکت است اظهار کرد: بنابراین خدمات و محصولات شرکت نیز در این سه حوزه ارائه می شود. در حوزه مشاوره و آموزش خدماتی همچون سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS)، آزمون نفوذ پذیری (Pen Test)، سیستم مدیریت خدمات فناوری اطلاعات (ITIL) و سیستم مدیریت تداوم کسب و کار (BCMS) توسط شرکت ارائه می شود.

وی ادامه داد: همچنین شرکت، تولیدکننده محصولات نرم افزاری همچون نرم افزار سامانه مدیریت امنیت اطلاعات بنام بادبان و سامانه مدیریت خدمات فناوری اطلاعات بنام کاربان است.

مهدوی اردستانی درباره نرم افزار مدیریت امنیت اطلاعات بادبان که یکی از محصولات این شرکت است گفت: این نرم افزار برای طراحی و پیاده سازی چرخه‌ کامل مدیریت امنیت اطلاعات بوده که دارای ماژول های مختلفی مانند انطباق سنجی، مدیریت دارایی و ریسک، مدیریت اسناد و روش های اجرایی، سنجش عملکرد و ممیزی است و مبتنی بر استاندارد بین‌المللی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISO/IEC 27001:2013 طراحی شده است. هدف از طراحی و توسعه‌ این نرم افزار، خودمحورسازی سازمان‌ها در راستای طراحی، پیاده‌سازی‌، استقرار و نگهداشت سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.