تاریخ انتشار :شنبه ۳۰ تیر ۹۷.::. ساعت : ۴:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

كشف بيش از ۲۶۵ تُن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در كشور از ابتدای سال جاری

عاون مقابله با عرضه و امور بين‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از كشف 265 تن و ‏‏370 كيلوگرم انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور از ابتدای سال جاری در کشور خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین، اسدالله هادی‌نژاد، معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مجموع کشفیات ابتدای سال تاکنون ۲۶۵ هزارو ۳۷۰کیلوگرم است که از این مقدار ۷۶۶۸ کیلوگرم آن در هفته اخیر کشف شده است.

وی افزود: کشفیات سال قبل به شکل غیررسمی (مجموع کشفیات رسمی سه ماهه به اضافه سه هفته تیرماه) ۲۴۹ تن بوده است که ۶٫۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: بیشترین حجم مواد مکشوفه از نوع تریاک به میزان ۶۱۷۷ کیلوگرم بوده که ۸۰٫۶ درصد از مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

هادی نژاد بیان داشت: همچنین از این میزان، ۷۱۱ کیلوگرم حشیش، ۴۵۰ کیلوگرم هروئین، ۱۶۰ کیلوگرم مرفین،‏‏ ۱۸ کیلوگرم شیشه، ۲۰۰ کیلوگرم مواد پیش‌ساز، ۳۵ هزارو ۴۸۰ عدد قرص روانگردان و ۱۵۰ کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط شده است.

وی  با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۲۷۶ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۶ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه ۲۰۰  لیتر مواد پیش ساز مکشوفه مربوط به استان البرز بوده است، ابراز داشت: از مجموع ۳۵ هزارو ۴۸۰ عدد قرص‌های روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد به ترتیب با ۳۴ هزارو ۸۷۶ عدد مربوط به استان آذربایجان شرقی، ۲۱۰ عدد استان خراسان شمالی، ۲۰۰ عدد استان آذربایجان غربی و مابقی مربوط به استان‌های هرمزگان و همدان بوده است.

هادی نژاد با بیان اینکه بالغ بر ۸۱ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به ۶ استان کشور است،‌ اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۲۱۹۲ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۸٫۶ درصد کشفیات کشور است و کرمان با ۳۰۸ کیلوگرم، خراسان رضوی با ۱۰۶۸ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۰۱۹ کیلوگرم،  چهارمحال و بختیاری با ۳۵۴ کیلوگرم و تهران با ۳۲۷ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی متذکر شد: سهم کشفیات سه استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان از کشفیات کل کشور در هفته مذکور  ۵۹ درصد است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: طی این مدت، ۱۳۱ دستگاه خودرو ، ۲۳ دستگاه موتور سیکلت، ۷ قبضه سلاح و ۲۸ دستگاه موبایل توقیف شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.