تاریخ انتشار :جمعه ۲۹ تیر ۹۷.::. ساعت : ۴:۵۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

مردم منتظر برخورد با متخلفان اقتصادی و محتکران هستند

امام جمعه موقت مرکز مازندران گفت: وقتی کسی دو تن سکه جمع کرد و یا واردات بی‌رویه خودرو داشته‌ مردم منتظر برخورد هستند تا مردم امیدوار باشند

به گزارش قائم آنلاین، حجت‌الاسلام محمد قاسمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ساری ضمن تبریک دهه کرامت گفت: از امام رضا( ع) روایت شد کسی در جامعه گره‌ای از مردم باز کند خداوند در روز قیامت مشکلات آنان را رفع خواهد کرد.

وی ضمن در پیش بودن ولادت امام رضا(ع) ادامه داد: مومن را مومن نمی‌نامند مگر اینکه سنت خدا، پیغمبر و ائمه هدی در زندگی فردی و اجتماعی وجود داشته باشد.

امام جمعه موقت مرکز مازندران افزود: باید ببینیم تا چه حد توانستیم این سنت‌ها را در زندگی خود جاری و ساری کردیم‌.

وی اضافه کرد: رازداری یکی از روش‌های سنت خداوندی است و باید ببینیم آیا راه و روش پیامبر را بررسی کردیم تا طبق آن زندگی کنیم و در زندگی فردی خود پیاده کنیم.

امام جمعه موقت مرکز مازندران با بیان اینکه مدارا کردن با مردم یکی از روش‌های پیامبر است، ادامه داد: صبر از سنت و روش ائمه اطهار است و باید در برابر مشکلات و گرفتاری‌ها صبر داشته باشیم.

قاسمی با اشاره به آغاز مناسک حج تمتع گفت: قرار است امسال از ایران ۸۵ هزار زائر به مکه مشرف شوند که ۳ هزار نفر آن از مازندران عازم مکه مکرمه خواهند شد.

وی با بیان اینکه این سفر معنوی است و در این مدت حاجی باید برای خود توشه جمع کند و در ذهنش غیر از اعمال چیزی در ذهن نداشته باشند، گفت: حاجیان در بازارهای مکه و مدینه حضور نیابند و این‌ها سفیران جمهوری اسلامی هستند و زرق و برق بازارها آنها را فریب ندهند.

امام جمعه موقت ساری افزود: با توجه به اینکه امسال شعار حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شد از کالاهای بازارهای عربی خریداری نشوند بلکه در این مدتی که عازم خانه خدا هستند مشغول راز و نیاز باشند.

قاسمی با بیان اینکه چندماهی است وضعیت اقتصادی کشور به هم ریخته است و اقلامی که قیمت عادی داشت با گزاف‌گویی رئیس جمهور کم عقل آمریکا به هم ریخت، اضافه کرد: اگر قرار است از این گذرگاه هولناک عبور کنیم مردم و مسؤولان باید به فرامین مقام معظم رهبری گوش فرا دهند.

امام جمعه موقت مرکز مازندران اظهار کرد؛ خواسته ما از رئیس جمهور و کابینه دولت این است به فرامین مقام معظم رهبری گوش دهند و قیمت کالاها را کاهش دهند و ملت توقع دارند دولت‌مردان حواس خود را جمع کنند.

این مسؤول با بیان اینکه وقتی کسی دو تن سکه جمع کرد و یا واردات بی‌رویه خودرو داشته‌ مردم منتظر برخورد هستند تا مردم امیدوار باشند، اظهار کرد: کشور ما ناخدا دارد و ناخدای آن با خدا است دشمنان بدانند با ایران اسلامی در افتادن کار سختی است.

قاسمی ادامه داد: دشمنان بدانند ملت ما زیربار حرف زور نمی‌رود و خودجوش بر ضداستکبار شعار می‌دهد.

وی درباره آتش‌سوزی مسجد جامع ساری گفت: شناسنامه ساری مسجد جامع است و تقاضا داریم هرچه سریع‌تر ساخته شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.