تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۸ تیر ۹۷.::. ساعت : ۶:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

پرداخت تسهیلات کم‌بهره ۳۰ میلیون تومانی به زنان سرپرست خانوار

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: به کسانی که گواهینامه فنی و حرفه دارند، زنان سرپرست خانواری که زیر نظر نهادهای حمایتی هستند و زنان بد سرپرست مبلغ 30 میلیون تومان تسهیلات کم بهره اختصاص پیدا می‌کند.

به گزارش قائم آنلاین، سمیه قاسمی‌طوسی صبح امروز در بازدید از طرح توانمندسازی ارتقای تاب‌آوری اجتماعی بانوان شهرستان نور اظهار کرد: طرح تاب‌آوری از طرح‌های موفق معاونت زنان ریاست جمهوری است که در سال گذشته برگزار و امسال با کیفیت بهتری در ۲۲ شهرستان استان مازندران در حال برگزاری است.

وی گفت: هدف از اجرای این طرح آسیب‌هایی است که خانواده‌ها به ویژه زنان و دختران را تهدید می‌کند و آموزش روش صحیح در برخورد با این آسیب‌ها و مسائل و مشکلات که با پیشرفت جامعه در این حوزه ایجاد می‌شود.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری مازندران افزود: در کارگروه اجتماعی این طرح به عنوان طرحی است که باید ادامه پیدا کند و در محله‌های دیگر با تعداد بیشتری از زنان و دختران این کلاس‌ها برگزار شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: زنان و دختران به عنوان جامعه هدف باید بدانند در این حوزه چه کارهایی انجام می‌شود و عمده ترین مشکل در حوزه زنان زمانی است که نمی‌دانند برای مسائل و مشکلات خود به کدام نهاد و ارگان مراجعه کنند و این سبب ناامیدی و افسردگی در زنان و دختران جامعه می‌شود.

قاسمی‌طوسی تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است که هر جا زنان جامعه ما توانمندتر بودند و پویایی خود را حفظ کردند، خانواده موفق تری داشتند.

وی اضافه کرد: یکی از کارهایی که در امور بانوان و خانواده استانداری بر اساس آن سیاستگذاری می‌کنیم، یک سند راهبردی است که مطالبات زنان استان را تدوین می‌کنیم و بر اساس آن سیاست گذاری، مطالبه‌گری خواهیم کرد.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری مازندران با اشاره به زنان آسیب پذیر و دهک پایین مانند زنان سرپرست خانواده، زنانی که تحصیلات عالیه دارند و در فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی اثرگذار هستند، زنان بد سرپرست و … بیان کرد: نگاه ما این است که تمام این گروه‌ها را در کنار هم داشته باشیم بر این اساس تهسیلاتی کم‌بهره را در اختیار بانوانی که دچار مشکل عدیده ای هستند، قرار دهیم.

این مسئول با اشاره به زنان سرپرست خانوار، تصریح کرد: این افراد از امور بانوان فرمانداری به ما معرفی ‌می‌شوند و ما آن‌ها را برای دریافت تسهیلات کم بهره به بانک‌ها معرفی می‌کنیم و کارشناسان و مشاورین بانوان در شهرستان‌ها باید اطلاعاتی که در رابطه با تسهیلات وجود دارد در اختیار بانوان قرار دهند تا گره گشای کوچک در این زمینه برای آن‌ها باشد.

قاسمی‌طوسی با اشاره به امور بانوان خاطرنشان کرد: امور بانوان شهرستان‌ها کارشناسان کشاورزی و کار، تعاون و رفاه اجتماعی را در جمع بانوان دعوت کنند تا با راهنمایی و آموزش این کارشناسان، بانوان بتوانند در راستای اشتغالزایی از تسهیلاتی که به کشاورزی و شیلات اختصاص داده می‌شود، بهره مند شوند.

وی تأکید کرد: برای اشتغالزایی باید به دنبال کارهای خلاقانه و نوآوری باشیم که بازار کار آن وجود داشته باشد و هم بتوانیم برای دیگران نیز کارآفرینی کنیم.

مدیر کل بانوان و خانواده استانداری مازندران با اشاره به دورنمایی از وضعیت اشتغال کشور خاطرنشان کرد: کسانی که دارای مهارت‌های حرفه ای هستند می‌توانند از تسهیلات بهره مند شوند و به کسانی که گواهینامه فنی و حرفه دارند، زنان سرپرست خانواری که زیر نظر نهادهای حمایتی هستند و زنان بد سرپرست که زیر نظر هیچ ارگانی نیستند از طرف ما معرفی می‌شوند، مبلغ ۳۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره اختصاص پیدا می‌کند.

قاسمی‌طوسی با اشاره به سایت کارا گفت: سایت کارا مبلغ قابل توجه وام کم بهره برای مشاغل روستایی و فراگیر اختصاص داده که این سایت به کسانی که از اتحادیه‌های مختلف بر اساس فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند، مجوز دریافت کردند، پرداخت می‌شود.

رضایتمندی بانوان از طرح توانمندسازی ارتقای تاب‌آوری اجتماعی بانوان در شهرستان نور

رقیه صفری معاون فرماندار شهرستان نور نیز با تبریک ایام کرامت، اظهارکرد: این طرح یک طرح ملی است و در اواخر سال ۹۵ مقام معظم رهبری، پنج آسیب اجتماعی الویت‌دار را مطرح کردند که یکی از برنامه‌هایی که در سال ۹۶ اجرا شد، طرح تاب آوری اجتماعی بود.

وی گفت: این طرح از معاونت امور بانوان ریاست جمهوری در سطح کشور به استانداری‌ها ابلاغ شد و مسئول این طرح اداره کل بانوان و خانواده استانداری است که به فرمانداران ابلاغ شد.

معاون فرماندار نور تصریح کرد: فرمانداران، یک منطقه را به عنوان پایلوت این طرح انتخاب کردند و از ۱۹ خرداد ۹۷ فاز دوم طرح آغاز شد که تا ۶ مرداد ۹۷ ادامه دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: این طرح برای آموزش ۶۰ ساعته برای بانوان و دختران جوان درنظر گرفته شد که بحث آن تحکیم خانواده، تاب آوری در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی پیش‌بینی شده و طرح بسیار موفقی که امسال با کیفیت بالاتری در روستای گنج یاب سفلی بخش مرکزی شهرستان نور به صورت پایلوت آغاز شد که تاکنون ۴۲ ساعت آموزش ارائه شد و این کلاس‌ها در حال برگزاری است.

صفری اظهارکرد: بر اساس پیگیری‌ها و بررسی‌هایی صورت گرفته بانوانی که در این طرح شرکت کردند از اثر مثبت این آموزش به ویژه در خانواده‌های خود بسیار راضی بودند و خواستار ادامه این آموزش‌ها شدند که امیدواریم بتوانیم این طرح را درسطح شهرستان به صورت گسترده‌ای ادامه دهیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.