تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۸ تیر ۹۷.::. ساعت : ۵:۵۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

لزوم توجه به تکنولوژی جدید در صنعت ساختمان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران بر لزوم به روز بودن مهندسی ساخت تاکید کرد و گفت: در حال حاضر نیاز به تکنولوژی جدید در صنایع ساختمان و حوزه ساخت وجود دارد.

به گزارش قائم آنلاین، کامران اصغری چهارشنبه‌شب در نخستین رویداد بین‌المللی توسعه و مهندسی ساخت در دانشگاه مازندران اظهار کرد: باید به عنوان دستگاه اجرایی نقش کوچکی در این رویداد داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه این رویداد به مدت سه روز با برگزاری کارگاه‌های آموزشی دنبال می‌شود، خاطرنشان کرد: در حوزه توسعه و صنعت ساختمان باید ببینیم در کجا قرار داریم و کجا باید برویم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه صاحبان رشته‌های مهندسی و نظام مهندسی از قشر جوان هستند که جای افتخار دارد تصریح کرد: در حال حاضر نیاز به تکنولوژی جدید در صنایع ساختمان و حوزه ساخت وجود دارد چراکه نباید عقب‌تر از کشورهای دیگر باشیم.

اصغری افزود: مازندران در تولید مواد اولیه مربوط به ساختمان و در حوزه ساخت از استان‌های برتر کشور است و از اقلیم‌های متفاوتی برخوردار است.

وی گفت: پس از اینکه این مازندران نیاز خود را در تولید مواد اولیه ساختمانی برطرف کرد به فکر صادرات آن به استان‌های دیگر و کشورهای مختلف هستیم که البته باید به کیفیت، حوزه معماری و سازه بیشتر توجه کرد.

این مسئول با تاکید بر اینکه باید به کیفیت محصولات و خدمات بیشتر در این همایش توجه شود بیان کرد: زلزله‌های مختلفی که در کشور اتفاق افتاد می‌تواند تحربه خوبی برای این امر باشد که نظام مهندسی در کجا قرار دارد و چه نقشی می‌تواند ایفا کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران یادآور شد: با توجه به اینکه مواد پلیمری زیادی در مازندران همانند مصالح ساختمانی تولید می‌شود اما نباید از سایر صنعت در کشورهای در حال توسعه عقب بمانیم.

اصغری بر لزوم به روز بودن مهندسی ساخت تاکید کرد و گفت: نمی‌توان در صنعت کشاورزی نگاه ۲۰ سال گذشته را اجرا کرد و اصل رقابت در این روزها در صنعت مهندسی بیشتر خود را نشان داده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: بازرسان در بحث ساختمان خوب درخشیدند و کاهش چشمگیری در بروز حوادث در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ داشته‌ایم.

اصغری با بیان اینکه دولت بحث اشتغال را نیز جدی گرفته است تصریح کرد: به دنبال به روز کردن بافت‌های فرسوده هستیم و تسهیلاتی برای آنها در نظر می‌گیریم و برای آنها اشتغال ایجاد می‌کنیم.

وی در پایان با اشاره به اهداف این رویداد گفت: هدف این همایش انتقال اطلاعات و تجربیات و تبادل مهارت‌های مختلف به یکدیگر است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.