تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۸ تیر ۹۷.::. ساعت : ۶:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

دستگیری کلاهبردار پیامکی میلیاردی در بابلسر

فرمانده انتظامی مازندران از شناسایی و دستگیری کلاهبردار پیامکی با یک میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان توسط کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان بابلسر خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین،  سردار سیدمحمود میرفیضی در گفت‌وگو گفت: در پی وقوع چندین فقره کلاهبرداری از شهروندان در شهرستان بابلسر با ارسال پیامک های اغواکننده ، موضوع در دستور کار فرماندهی انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مازندران، تصریح کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی، ماموران موفق شدند، متهم به کلاهبرداری را شناسایی و دستگیر کنند.

میرفیضی افزود: متهم در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس ضمن اقرار به بزه انتسابی، اظهار داشت با ارسال پیامک هایی مبنی بر برنده شدن افراد در مسابقه های رادیویی و پیامکی، مالباختگان را به پای دستگاه های خودپرداز کشانده و با ترفندهایی متقلبانه از آنان کلاهبرداری می کرد.

میرفیضی با اشاره به این که متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد، گفت: عدم آشنایی افراد با فضای مجازی و عدم شناخت کاربران از جرایمی که از طریق این فضا صورت می‌گیرد، موجب شده تا مجرمان با سوء استفاده از این بسترهای ارتباطی به دنبال کسب منفعت های کلان باشند.

فرمانده انتظامی استان مازندران،افزود: بروز جرایم مالی مانند سرقت و كلاهبرداری با استفاده از روش های ارسال پیامک در فضاهای مجازی و بسترهای ارتباطی با اغفال كاربران دستگاه‌ های خودپرداز و سوء ­استفاده از­كارت ‌های اعتباری دیگران یكی­ از متداول‌ترین شیوه‌ها­ در­كلاهبرداری ‌های اینترنتی است.

این مسئول از شهروندان خواست: در مقابل ایمیل ‌ها و پیامك‌ هایی كه با مضامین برنده شدن آنان در مسابقات رادیویی، پیامکی، قرعه‌كشی‌ های مختلف و…که برای آنان ارسال می ‌شود، هوشیار بوده و از ارائه ‌ی هر گونه مشخصات مربوط به کارت عابر بانک خود تحت هر عنوانی به افراد تماس گیرنده و یا پیامك ‌های رسیده خودداری کنند.

وی با تاکید بر افزایش سواد رسانه ای افراد جامعه، گفت: اگر چه پلیس دائما در حال رصد فضای مجازی و جلوگیری از سو استفاده افراد فرصت طلب است، اما این رصد زمانی كارساز می‌شود كه كاربران اینترنتی نیز سطح آگاهی ‌شان را از فضای مجازی افزایش دهند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.