تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۷ تیر ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۴۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

نوبخت: کلید ما همه قفل‌ها را باز نمی‌کند

سخنگوی دولت با بیان اینکه اگر دستگاه‌های اجرایی از من ناراضی باشند، طبیعی است، گفت: منابع ما محدود است ولی تلاش می‌کنیم با صحبت پای مشکلات دستگاه بنشینیم؛ چرا که می‌خواهم کلید باشم، نه قفل، ولی این پست همواره قفل است و کلید ما همه قفل‌ها را باز نمی‌کند.

به گزارش قائم آنلاین، محمدباقر نوبخت روز گذشته در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره ممنوع‌الخروجی برخی از مدیران و مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: بعد از اینکه ثبت سفارش خودرو متوقف شد، متاسفانه در یک فاصله کوتاه سایت ثبت سفارش هک شد و تخلفاتی صورت گرفت که این حرکت یک اقدام غیرقانونی بود و رئیس‌جمهوری خواستند که با دقت و بدون اغماض با این قضیه برخورد شود و مشخص شود چه کسانی و از چه دستگاه‌هایی در این جریان نقش داشتند.

وی افزود: بعد از آغاز تحقیقات مشخص شد که از خود دولت چند نفر در این جریان نقش‌آفرینی کردند و همانطور که مشاهده کردید رئیس‌جمهور از قوه قضائیه درخواست کرد که به این موضوع رسیدگی شود.

نوبخت در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چقدر نظارت بر افراد دستگیر شده وجود دارد تا شاهد فرار این افراد از کشور نباشیم؟ گفت: از قوه قضائیه درخواست کرده‌ایم که در این قضیه سختگیری داشته باشد تا شاهد سایر موارد مشابه نباشیم اما از طرفی هم از این قوه می‌خواهیم امنیت سرمایه‌گذاری برای افرادی که قصد این کار را دارند به وجود بیاوریم و فضای کسب و کار را ایمن‌سازی کند.

سخنگوی دولت درباره این موضوع که رئیس‌جمهوری می‌خواهد از طریق مجلس اقدام به ایجاد تغییر در کابینه کند، گفت: چنین چیزی صحت ندارد.

نوبخت درباره نقش خود درباره جدا شدن معاون اول از دولت و کنار رفتن خودش از سازمان برنامه و بودجه نیز تصریح کرد: تمام این شایعات دروغ است.

وی در پاسخ به سؤالی پیرامون سفر علی‌اکبر ولایتی به روسیه، اظهار داشت: در این سفر همه توافقاتی که وجود داشت، روسیه بر آنها باقی بود و نه تنها انگیزه‌اش تقلیل پیدا نکرده بود بلکه انگیزه مضاعفی داشتند و آمادگی سرمایه‌گذاری عظیمی در طرح‌های زیربنایی ما دارند.

سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به سؤالی، تعهد کاهش ۱۲ درصدی سوزاندن سوخت‌های فسیلی در موافقتنامه پاریس را تایید کرد اما گفت خاموشی‌های اخیر ربطی به این موافقت‌نامه ندارد.

نوبخت همچنین در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا دولت قصد ندارد ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر راه‌اندازی سامانه شفافیت حقوق و مزایای مدیران را اجرا کند، گفت: در اولین فرصت به آقای انصاری رئیس‌سازمان اداری و استخدامی‌خواهم گفت که اینکه این سامانه در چه وضعیتی است را به شما گزارش کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.