تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۶ تیر ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

بهره‌مندی ۷ هزار معلول از خدمات بهزیستی آمل

رئیس بهزیستی آمل گفت: حدود 7 هزار معلول در آمل تحت پوشش اداره بهزیستی این شهرستان هستند.

به گزارش قائم آنلاین، کبری اسفندیاری در گفت‌وگو با ما با بیان اینکه هفته بهزیستی از ۲۳ تا ۳۱ تیرماه است، اظهار کرد: شعار هفته بهزیستی امسال بالندگی و صیانت اجتماعی با توسعه بهزیستی است که به همین مناسبت در هفته بهزیستی برنامه‌های مختلفی در آمل اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حدود ۷ هزار معلول در آمل تحت پوشش اداره بهزیستی شهرستان آمل هستند، گفت: زمانی‌که فرد به هر دلیلی دچار ضایعه‌ای در بدن شود موجب افت عملکرد بدن و با مراجعه به بهزیستی به پزشکی مرتبط با نوع معلولیت ارجاع و پرونده تشکیل می‌شود.

رئیس بهزیستی آمل با بیان اینکه ۹۶ خانواده دارای ۲ معلول در آمل تحت پوشش اداره بهزیستی این شهرستان هستند، تصریح کرد: ۱۰ خانواده در آمل دارای سه معلول و پنج خانواده دارای چهار معلول هستند که زیرپوشش بهزیستی شهرستان بوده و خدمات دریافت می‌کنند.

این مسئول با اشاره به طرح غربالگری ژنتیک در آمل گفت: طرح غربالگری ژنتیک با هدف شناسایی خانواده‌های دارای دو معلول به بالا و ارائه مشاوره درباره شناسایی و بررسی علت معلولیت و جلوگیری از معلولیت‌هایی است که ریشه در ژنتیک دارند.

اسفندیاری با بیان اینکه ۱۲ خانه معلول در آمل تعمیر شده است، ادامه داد: برنامه‌های متنوعی در هفته بهزیستی اجرایی می‌شود.

رئیس بهزیستی آمل در پایان گفت: این طرح از ابتدای امسال شروع شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان تابستان چندین معلول از این طرح بهره‌مند شوند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.