تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۶ تیر ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

افزایش خطر آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع آمل به دلیل افزایش دما

رئیس اداره محیط زیست آمل گفت: به دلیل شرایط اقلیمی و افزایش بی‌سابقه دما احتمال آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع آمل وجود دارد و این را به‌عنوان هشدار باید در نظر گرفت.

به گزارش قائم آنلاین، بهمن صادق‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ما، ضمن درخواست از مردم برای رعایت حفظ محیط زیست و دور نینداختن پلاستیک در طبیعت اظهار کرد: از مردمی که به لاریجان، دماوند و مکان‌های سبز سفر می‌کنند تقاضا داریم که پس از روشن کردن آتش آن را خاموش کنند.

وی افزود: به دلیل شرایط اقلیمی و افزایش بی‌سابقه دما احتمال آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع آمل وجود دارد و این را به‌عنوان هشدار باید در نظر گرفت.

رئیس اداره محیط زیست آمل با بیان اینکه دستگاه قضایی لاریجان به جد به دنبال برخورد با متخلفانی است که موجب آلودگی رودخانه هراز می‌شوند، ادامه داد: در نظر داریم تا در هر بازه زمانی از واحدهای پذیرایی محور هراز بازدید و بازه زمانی را برای آنها  جهت رفع مشکلات‌شان مشخص کنیم که تا به حال برای پنج واحد پذیرایی زمان برای تغییر مشخص شد.

صادق‌نژاد با اشاره به شکار غیرمجاز کل و بز و کشف یک قبضه سلاح غیرمجاز شکاری و همچنین شکار غیرمجاز یک راس قوچ وحشی در منطقه نشل گفت: در این مورد فردی دستگیر شد که شنبه آینده پرونده تکمیل و بقیه مراحل اجرا می‌شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.