تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۶ تیر ۹۷.::. ساعت : ۸:۱۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

از حذف پهپاد تا فروش سگ فانتزی در نمایشگاه توسط شهرداری مشهد!

شهرداری مشهد اخیرا اقداماتی در تعارض با جایگاه و شأن این شهر را انجام داده است.

به گزارش قائم آنلاین، پس از حذف مجسمه پهپاد آمریکایی از زیرپای سیمرغ ایرانی و همچنین بی‌توجهی به سالگرد حمله رضاخان به مسجد گوهرشاد، این بار در نمایشگاهی وابسته به شهرداری مشهد، سگ خانگی برای فروش عرضه شد! یکی از اقدامات خلاقانه هنرمندان بومی مشهد، طراحی مجسمه سیمرغی بود که نماد پهپاد RQ170 را شکار کرده بود. این مجسمه در تپه‌های وفای مشهد قرار دارد. مجسمه‌ای که تجلی غیرت و عزت ملی ایران در برابر دشمن شماره یک این کشور و همه متجاوزان و بدخواهان این کشور بود. با این حال، شهرداری مشهد اقدام به حذف مجسمه پهپاد آمریکایی کرده است!

در همین حال، شهرداری مشهد سالگرد واقعه گوهرشاد را هم مسکوت گذاشت و برنامه‌ای در بزرگداشت این اتفاق که نماد مقاومت فرهنگی مردم ایران در برابر کشف حجاب رضاخانی است را برگزار نکرد. این موضوع با انتقاد وحید جلیلی، از فعالان فرهنگی مواجه شد، به طوری که وی چند روز قبل در مراسمی، با ‌اشاره به ۸۰ سال سکوت درباره حماسه گوهرشاد، تصریح کرد: اگر طرفدار هویت شهروندی مردم مشهد هستیم نباید چنین حماسه‌ای را مسکوت بگذاریم و فیلتر کنیم، چرا نباید در چنین روزی یاد شهدای مظلوم واقعه گوهرشاد بر در و دیوار شهر زنده نگه داشته شود؟ این سؤال باید پرسیده شود تا روشن شود چه منطقی پشت این نوع رفتارها و رویکردهاست؟.

اما اتفاق انتقاد‌آمیز دیگر، عرضه سگ‌های تزیینی در نمایشگاه دام و طیور مشهد بود. اتفاقی که با انتقادات فراوانی مواجه شد و شهرداری مشهد در بیانیه‌ای اعلام کرد که در این نمایشگاه، هیچ سگ تزئینی عرضه نشد و فقط توانایی‌های سگ‌های زنده‌یاب در هلال احمر و پلیس به نمایش درآمد. این درحالی است که برخلاف بیانیه شهرداری مشهد، رسانه‌ها گزارش دادند که در بخشی از نمایشگاه مذکور، سگ‌های فانتزی و با قیمت نجومی به فروش می‌رسید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.