تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۵ تیر ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۱۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

عده‌ای در حال تطهیر چهره پلید امریکا هستند

جانشین فرمانده سپاه کربلا مازندران گفت: حضور امریکا در منطقه برای منفعت خود است و امریکا رفاه و آسایش را تنها برای خود می‌خواهد اما عده‌ای در حال تطهیر این چهره امریکا هستند و متاسفانه عده‌ای آن را باور می‌کنند.

به گزارش قائم آنلاین، سرهنگ حسین‌ محمدرضایی، یکشنبه‌شب در مراسم تکریم و معارفه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سوادکوه، با اشاره به انقلابی بودن ملت و کشور، بصیرت و دشمن‌شناسی را از خصیصه‌های انقلابی بودن دانست و با اشاره به بزرگی و تعدد دشمنان و شرایط سخت و پیجیده موجود بر لزوم بصیرت برای شناخت راهکارها و روش‌های دشمن تأکید کرد.

وی با بیان اینکه پیشرفت کشور قابل قیاس با پیش از انقلاب نیست، همه امورات کشور را مدیون انقلاب دانست و با اشاره به برخی مشکلات موجود، بر بهبود وضعیت مردم تأکید کرد.

جانشین فرمانده سپاه کربلا مازندران، با اشاره به صف طویل دشمنان، معارضان، معاندان، منافقان و اراذل و اوباش در برابر جمهوری اسلامی، بر لزوم بصیرت برای شناخت دشمن و به انفعال درآوردن آنها تأکید کرد و ادامه داد: فرد بی‌بصیرت هم خود را گرفتار کرده و هم کشور را با مشکل مواجه می‌کند.

رضایی با اشاره به سخنان رهبری مبنی اینکه عده‌ای در صدد بزک چهره پلید دشمن هستند، افزود: هر چند امریکا پیشرفت کرده است اما همه افراد حاضر در عرصه سیاست و مطلع می‌دانند که امریکا در بحران معنویت، اخلاق، دین، خانواده، امنیت و حتی بحران اقتصادی قرار دارد و از جنگ به‌عنوان یک صنعت برای رفع مشکلات اقتصادی خود استفاده و از راه فروش تسلیحات ارتزاق می‌کند و مردم امریکا برای تردد امن باید با خود اسلحه بهمراه داشته باشند.

وی ورود امریکا به کشور را راه حل مشکلات کشور نداست و افزود: امریکا قبل از انقلاب همه کاره کشور بوده، اما هیچ خیری به کشور نرساند و جز چپاول ثروت کشور کاری نکرده است.

جانشین فرمانده سپاه کربلا مازندران، با مقایسه‌ای میان شرایط کشور در قبل و بعد از انقلاب، از جمله آنها به وضعیت ارتش اشاره کرد و گفت: ارتش پیش از انقلاب قدرت اراده و فرماندهی نداشته و تنها مصرف‌کننده تسلیحات بوده اما اکنون ارتش جمهوری اسلامی ایران انقلابی، مستقل، به خود متکی و در اوج اقتدار و تولیدکننده تسلیحات نظامی است.

رضایی سخنان امام راحل مبنی بر اینکه امریکا یک شیطان بزرگ است را حکیمانه برشمرد و با توجه به قرآن عداوت و قابل اعتماد نبودن را از جمله ویژگی‌های شیطان دانست و افزود: در سابقه امریکا جز جنگ و خونریزی چیزی وجود ندارد و حدود ۶۰ جنگ را در قرن اخیر هدایت کرده است و این کشور نه تنها با دیگر مردمان که با مردم سیاه‌پوست خود نیز با عداوت رفتار می‌کند.

وی در رابطه با عداوت امریکا با ایران به حمایت از منافقین که در انقلاب و بعد آن حدود ۱۷ هزار نفر را ترور کردند، اشاره و از دیگر موارد به تجهیز صدام برای مقابله با ایران و شلیک به هواپیمای مسافری ایران اشاره کرد و افزود: هدف اصلی امریکا از میان بردن ایران است.

جانشین فرمانده سپاه کربلا مازندران، از جمله ویژگی‌های امریکا به عدم اعتماد به وی اشاره کرد و با عنوان این مطلب که نمی‌توان کشوری یافت که به امریکا اعتماد کرده و این اعتماد موجب پیشرفت آن شده، افزود: حضور امریکا در منطقه برای منفعت خود است و امریکا رفاه و آسایش را تنها برای خود می‌خواهد اما عده‌ای در حال تطهیر این چهره امریکا هستند و متاسفانه عده‌ای آن را باور می‌کنند.

رضایی راه حل مشکلات اقتصادی کشور را اقتصاد مقاومتی و اتکا بر ظرفیت داخلی دانست و با بیان اینکه بیشتر مشکلات ما نه ناشی از تحریم، بلکه ناشی از سوء مدیریت است، افزود: مشکلات اقتصادی کشور، نه در سایه مذاکره که در سایه اتکا به ظرفیت خود قابل حل است و باید در این راه فرمایشات رهبری را نصب‌العین خود قرار دهیم.

وی اقتصاد را اولویت فوری و فرهنگ را اولویت اصلی کشور عنوان کرد و لازمه پیشرفت همه جانبه کشور را همکاری و همراهی همه مسئولان و مردم با هم دانست و بر مسئولیت‌پذیری همه تأکید کرد.

*ضرورت نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه

فرمانده سابق ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سوادکوه نیز در این مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه شهرستان سوادکوه، با اشاره به هفته عفاف و حجاب و با بیان اینکه برخی از افراد نسبت به ارزش‌های دینی خاصه حجاب نگرش منفی دارند، بر ضرورت نهادینه کردن و گسترش این ارزش دینی در جامعه تأکید کرد.

سرهنگ محمد ابراهیمی با بیان اینکه تشکیل سپاه و بسیج مستضعفان از جمله شاهکارهای امام راحل بوده است، افزود: هرچه زمان بیشتری از انقلاب می‌گذرد به عظمت این تفکر بیشتر پی می‌بریم چرا که هرچه از عمر انقلاب می‌گذرد، تهدیدات بیشتر می‌شود و سپاه برای مقابله با تهدیدات جدی و انجام کارهای سخت ایجاد شده است.

وی با اشاره به سخنان رهبری مبنی بر اینکه امروز تهدید جدی، تهدید اقتصادی است، بر ضرورت اشتغال‌زایی تأکید کرد و افزود: در این راستا، علاوه بر فعالیت‌های برنامه‌ای، فعالیت‌های غیربرنامه‌ای نیز مضاف بوده و در سطح شهرستان ۵۰ نفر به‌طور مستقیم در این مجموعه مشغول به کار هستند و به‌طور غیرمستقیم نیز ۱۸۶ پروژه زودبازده در رده مقاوت انجام شد که برخی جوانان بسیجی مشغول به کار شدند.

این مسئول با اشاره به ساخت و تحویل بیست خانه محروم در شهرستان، سوادکوه را در بحث درمان نیز محروم و مستضعف دانست و افزود: ۹۵ درصد از کار ساختمانی درمانگاه شهرستان به اتمام رسیده و در بحث تجهیزات نیازمند مساعدت هستیم.

ابراهیمی با بیان اینکه در طی سال‌های ۶۰ تا ۶۳، شهرستان سوادکوه درگیر مبارزه با منافقین بوده و در این راه یازده شهید تقدیم نظام کرده است، بر عدم پرداخت شایسته به این موضوع ابراز تأسف کرد و افزود: با پیگیری انجام شده، یادمان یکی از این شهدا در محل شهادتش در ورودی پارک جوارم با هزینه ۴۵ میلیون تومان احداث شده اما نیازمند یادمان‌های بیشتری هستیم تا آیندگان بدانند ما در این مناطق چه عزیزانی را تقدیم نظام کرده‌ایم.

فرمانده سابق ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سوادکوه با بیان اینکه با وجود پیگیری‌های انجام شده در رابطه با یادمان شهدای گمنام شهرستان، کاری انجام نشده، افزود: این شهدا ۳۵ سال در مناطق گمنام بوده‌اند اما در اینجا مظلوم‌تر از گذشته هستند.

در ادامه این مراسم، سید موسی حسین‌نژاد، فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سوادکوه نیز با اشاره به اینکه مجاهدت سرداران، عالمان و روحانیان سوادکوه در دفاع از انقلاب، گسترش اسلام و حفاظت از انقلاب بر تارک انقلاب اسلامی می‌درخشد، افزود: آوازه این سرداران و مردم فهیم، غیور و سلحشور این سرزمین در صف مقدم حفاظت و صیانت از انقلاب بوده و هست.

وی با بیان اینکه که کوه‌های سر به فلک کشیده شهرستان صلابت خود را مدیون صبر خانواده شهدا و جنگل‌ها، طراوت و شادی خود را مدیون خون شهدا می‌دانند، خدمت به این مردم را توفیق دانست.

دیدگاه خود را به ما بگویید.